18 marzec

środa, 18 marca 2020 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w lutym

Niestety! Ferie dobiegły końca, czas wracać do szkoły. W pierwszym tygodniu wspominaliśmy nasze podróże, spotkane osoby i przeżyte chwile. Ten czas umiliły nam przygotowania do Walentynek. Uczniowie wykonali ozdoby - girlandy i gazetki. Każdy chętny mógł wykonać własną walentynkę.


W kolejnym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kota. Powstały z tej okazji malowane i rysowane obrazy naszych kotów. Wykonaliśmy też modele przedstawiające naszych milusińskich. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek i uzyskaliśmy porady dotyczące pielęgnacji tych zwierząt.

Wielu uczniów zaangażowało się w realizację projektu kalendarza przyrodniczego, w którym graficznie zaprezentowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie; znalazły się tam też nazwy miesięcy, daty rozpoczęcia pór roku, zmiany w długości dnia i nocy oraz nazwy pór roku w kilku językach.

W ostatnich dniach miesiąca podjęliśmy ważny temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Uczciliśmy także kolejne nietypowe święto – Dzień Dinozaura – pracami z papierowych rolek i trójwymiarową gazetką.

 

Kącik przysłów – luty:

  • Gdy mróz w lutym ostro trzyma, tedy jest niedługa zima.

  • W lutym śnieg i mróz stały, w lecie będą upały.

  • Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo trwa zima, to jest niewątpliwa.

  • Gdy bez wiatrów luty chodzi, w kwietniu wicher nie zawodzi.