05 marzec

poniedziałek, 05 marca 2018 Daria Wierzelewska, Klaudia Kaczmarczyk Aktualności świetlicy

Zajęcia edukacyjne w świetlicy

Wielki powrót do szkoły zapoczątkowaliśmy zajęciami plastycznymi. Poznaliśmy nową technikę plastyczną tzw. płaskie origami, polegającą na naklejaniu na kartkę papieru kół o różnej wielkości. W ten sposób tworzone są kolorowe, płaskie kompozycje. Naszym zadaniem było wykonanie wizerunku kota na Światowy Dzień Kota przypadający 17 lutego.

Do kolejnej pracy użyliśmy rolkę po papierze toaletowym, z której powstał pingwin jako przestrzenna figurka. Zajęcia te rozbudziły naszych uczniów!

Nie zabrakło także zajęć edukacyjnych! W tym tygodniu tematem przewodnim była pierwsza pomoc. Uczniowie poznali numery alarmowe oraz zasady prowadzenia rozmowy z służbami ratunkowymi. W piątek pobawiliśmy się w chemików i eksperymentowaliśmy z odczynami pH uzyskując kolorowe roztwory.

Dodatkowo w świetlicy mogliśmy poznać kilka ciekawostek ze świata przyrody. „Dlaczego niedźwiedź polarny nie zje pingwina? Czy naprawdę niedźwiedź polarny to biały miś? Czy mocno śpi?” - na te wszystkie pytania znamy prawidłową odpowiedź. Wykonaliśmy również rysunki łap niedźwiedzia białego w rzeczywistej skali. To robi wrażenie!

Ale to nie wszystko! Chcemy być jak sowa - mądra głowa, dlatego poznaliśmy ciekawe stworzenia jakimi są te ptaki. Teraz, czy to puchacz, czy uszatka każda z nich to dla nas gratka.