13 maj

środa, 13 maja 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Sto na sto - nasza szkoła dla Patrona

Przed nami wielki dzień - setne urodziny naszego Patrona. Jak zapewne czytaliście w ogłoszeniu - planujemy z tej okazji  kilka działań i w wiele z nich możecie się zaangażować.

Razem tworzymy wirtualną tablicę „100 NA 100”, przygotowując sto różnych prezentów dla Jana Pawła II na setne urodziny. Są to propozycje Wasze i Waszych nauczycieli - prace plastyczne, piosenki, teksty literackie, krzyżówki, przepisy, zadania interaktywne i wiele innych. Dary dla Patrona będą pojawiały się tu:

https://padlet.com/bibliotekasp2/100na100

Przypominamy o KONKURSIE pt. „Wspomnienie o Janie Pawle II” .
Na konkurs można wysłać pracę plastyczną lub literacką w wybranej przez siebie formie. Może to być na przykład wywiad z babcią, artykuł prasowy o spotkaniu z Ojcem Świętym, opowiadanie inspirowane spotkaniem, pamiętnik, zdjęcia z rodzinnego albumu, kolaż. Ważne jest to, żeby prace miały charakter osobistego wspomnienia (np. Waszej rodziny lub znajomych). Prace zbieramy do 7 IX 2020; prosimy wysyłać je na: a.jabluszewska@suchy-las.com lub j.rudomina@suchy-las.com

Uwieńczeniem konkursu będzie wydanie wspomnień (np. jako specjalny numer gazety szkolnej lub w formie książki).

Z naszymi inicjatywami dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji: https://darna100.pl/ 
Możecie sprawdzić naszą szkołę na mapie!


Zachęcamy także, by zajrzeć na nasz szkolny PADLET O PATRONIE. To wirtualna tablica gromadząca materiały o Janie Pawle II - filmy, utwory muzyczne, utwory literackie, animacje itd.

https://padlet.com/bibliotekasp2/patron