19 listopad

sobota, 19 listopada 2016 Marcelina Francuz, kl. IID Aktualności samorządu

„Wielki, Mały Uśmiech” w naszym gimnazjum

19 listopada 2016 r. do naszej szkoły przyjechało 39 dzieci – podopiecznych gnieźnieńskiej fundacji „Wielki, Mały Uśmiech”, która pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

Dzieci pojawiły się w Suchym Lesie już o godzinie 9:00 i przeszły wówczas badanie wzroku. Następnie cała grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Piotra Kaźmierczaka, aktora związanego z poznańskim Teatrem Polskim. O godzinie 12:00 odbyło się spotkanie z popularnym kabaretem „Paranienormalni”, w którym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Członkowie kabaretu odpowiadali na liczne pytania, a potem chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Na koniec pobytu w naszym gimnazjum wszystkie dzieci z fundacji otrzymały paczki ze słodyczami, które uzbieraliśmy z przeprowadzonej w naszej szkole zbiórki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę słodyczy! Radość dzieci była ogromna! Cieszymy się, że wywołaliśmy nie małe, a wielkie uśmiechy na ich twarzach.