26 styczeń

czwartek, 26 stycznia 2017 s. Ewelina Obremska, Karolina Majchrzak kl. IG, Zofia Cerkaska kl. IH Aktualności szkoły

Warsztaty  muzyczne "MB w sieci"

17 grudnia 2016 r. kilkunastu uczniów z naszego gimnazjum miało wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych "Mb w sieci", prowadzonych przez studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzący spotkanie byli uczestnikami fakultetu: Projekty Twórcze w Edukacji Muzycznej. Warsztaty miały na celu wyjście młodzieży ze świata wirtualnego i pokazania radości ze wspólnego wykonania muzyki.

Zajęcia rozpoczęły się około 10:00 i trwały do godziny 13:00. Większość tego czasu poświęciliśmy na przygotowanie utworu Margaret „Coraz bliżej święta”. Podzieleni na 2 grupy, kolejno uczestniczyliśmy w zajęciach wokalnych i instrumentalnych.

Kiedy muzyczna część projektu została zrealizowana, ruszyliśmy na zwiedzanie Akademii. W pierwszej kolejności zobaczyliśmy gdzie ćwiczą studenci IV wydziału, czyli Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Następnie odwiedziliśmy pracownię lutnika, gdzie mieliśmy okazję poznać budowę skrzypiec, a nielicznym udało się nawet na nich zagrać. Gdy wyszliśmy z pracowni lutniczej, okazało się, że warsztaty powoli dobiegają końca i czas zaprezentować wcześniej przygotowany utwór.

Występ udał się bardzo dobrze i zostaliśmy nawet poproszeni o bis. Na koniec studenci zaprezentowali swoje umiejętności w postaci krótkiej inscenizacji pt. „Mb w sieci”.

Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni ze spędzonego wspólnie czasu i jednogłośnie stwierdzili, że faktycznie czasami lepiej wyjść ze świata wirtualnego do świata muzyki, który jest pełen radości i zabawy.