11 grudzień

niedziela, 11 grudnia 2016 Ewa Trydeńska, Wioletta Pilarczyk-Urbaniak Aktualności szkoły

Szlachetna Paczka 2016

W miniony weekend tj. 10-11 grudnia 2016 r. miał miejsce XVI finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, organizowanej przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Zgodnie z jej założeniem darczyńcy odpowiadają na potrzeby konkretnych osób znajdujących się w trudnej sytuacji. W tym roku pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin.

W to wydarzenie włączyła się klasa III D i po raz drugi klasa III G. Dzięki nim dwie potrzebujące rodziny otrzymały trwałą żywność, środki czystości i odzież, a także sprzęt kuchenny. Zebraliśmy również książki, zabawki i przybory szkolne dla dzieci. Wszystko zapakowane zostało do kartonów, owinięte w świąteczny papier i przewiezione do magazynu, a następnie dostarczone do potrzebujących rodzin przez wolontariuszy.

W tworzenie paczek zaangażowani byli uczniowie, a także ich rodzice, dziadkowie i znajomi. Wielu z nich oddało serce tej wspaniałej idei i zrobiło wszystko, aby odpowiedzieć nie tylko na najpilniejsze potrzeby obdarowywanej rodziny, ale także by spełnić marzenia jej członków poprzez specjalne świąteczne upominki.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy za poniesiony trud i wrażliwość na drugiego człowieka!