20 czerwiec

czwartek, 20 czerwca 2019 Marta Heldt kl. III D, fot. Małgorzata Bundyra Warańska Aktualności szkoły

Dzień talentów 2019

Życie jest talentem powierzonym nam, aby go przekształcić, pomnażać i czynić darem dla innych

Dnia 13 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się wyczekiwany przez wszystkich uczniów Dzień Talentów. Motywem przewodnim przedsięwzięcia była piosenka Anny Marii Jopek pt. "Joszko Broda", która niczym klamra łączy wszystkie poprzednie Dni Talentów.

Przygotowania w tym roku poszły wyjątkowo sprawnie, pani Aleksandra Górna – pomysłodawczyni i koordynatorka imprezy - świetnie poradziła sobie z organizacją, mimo presji czasu. Marta Heldt, Wiktoria Jaśniewicz, Łukasz Wolny oraz Wojciech Setlak wraz ze "sprzętowcami" i "oświetleniowcami" także dołożyli wszelkich starań, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Lista utalentowanych uczniów była długa, a każdy z nich dał z siebie wszystko. Widownia mogła zachwycać się pięknymi wykonami śpiewaczek, instrumentalistów i tancerzy oraz tancerek. Nie można zapomnieć także o recytatorce oraz fenomenalnym pokazie judo. Klasa 5A jako grupa postanowiła pokazać swoje zdolności, a prowadzący - Wojciech Setlak, w ostatniej chwili postanowił ujawnić swój komediowy talent.

Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci, występy naszych rówieśników były niesamowicie porywające. Możemy być dumni, że mamy w naszej szkole tak wielu utalentowanych młodych ludzi.

Każdy z nas ma jakiś talent, bo przecież żyjemy - a to życie jest najważniejszym darem i talentem. Pamiętajmy o tych słowach Jana Pawła II i pracujmy nad naszymi talentami oraz dzielmy się nimi z innymi, tak jak to miało miejsce kolejny już raz w murach naszej szkoły.