08 maj

wtorek, 08 maja 2018 Oliwia Krzesaj, kl. II F Aktualności szkoły

Spotkanie … na BLACHĘ

Dnia 27 kwietnia 2018 r. Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził perkusista – Wiesław Blacha Błaszkiewicz. Spotkanie było zorganizowane przez Gminę Suchy Las.
Wyjątkowy gość na wstępie opowiedział nam krótko o historii perkusji, na której naprawdę wspaniale gra. Przybliżył również swoją drogę do sukcesu, która wiodła przez różne prestiżowe koncerty i festiwale w Polsce oraz na świecie.

Jednak największa nauka płynąca z tego spotkania dotyczyła ciężkiego tematu uzależnień. Pan Błaszkiewicz opowiedział nam historię swojego uzależnienia narkotykowego. Przywołał również przykłady osób z branży muzycznej, które nawet straciły życie przez ten nałóg.
Na mnie największe wrażenie wywarła historia o nowotworze złośliwym, który dotknął pana Wiesława. Na szczęście także ta walka, jak i wcześniejsza z uzależnieniem od narkotyków, okazała się dla naszego gościa zwycięstwem.

Spotkanie, choć krótkie, z pewnością na długo zapadnie w pamięci gimnazjalistów klas II oraz siódmoklasistów, miejmy też nadzieję, że uczniowie wyciągną z niego naukę na całe życie.