05 czerwiec

poniedziałek, 05 czerwca 2017 Julia Wentzel kl. IIIG, Ewa Trydeńska Aktualności szkoły

Wycieczka do Puszczy Noteckiej

31 maja 2017 r. to data długo wyczekiwana przez klasę 3G. Dlaczego? To dzień wyjazdu na trzydniową wycieczkę.

W tym roku wybraliśmy się do Puszczy Noteckiej, gdzie aktywnie spędziliśmy czas.

Pierwszego dnia wzięliśmy udział w warsztatach rycerskich w renesansowym zamku Von Wedel, gdzie odbył się pokaz broni czarno-prochowej, cięciwowej i miotanej. Następnie zwiedziliśmy największy na terenie Wału Pomorskiego bunkier z czasów II Wojny Światowej. Mieliśmy też okazję zobaczyć żyjące tam nietoperze. Jeszcze przed obiadem znaleźliśmy się w fabryce czekolady. Tutaj największe łasuchy mogły zaopatrzyć się w "małe co nieco". To nie koniec wrażeń na pierwszy dzień, bowiem czekały na nas warsztaty na górce magnetycznej, gdzie przeprowadziliśmy doświadczenia obalające prawo powszechnego ciążenia Newtona. Nasz autokar "sam" wjechał na wzniesienie, choć silnik był wyłączony! Wieczorem, kiedy zrobiło się ciemno, nadszedł czas na podchody, które skończyły się przeprawą, jedynym w Polsce mostem linowym nad jeziorem.

Kolejny dzień zaczął się od musztry wojskowej w koszarach, pokazu broni i zaopatrzenia wojskowego. Seria pompek dała nam w kość! Uczyliśmy się też, jak rzucać granatami oraz wykrywać miny.

Potem nadszedł czas dla śmiałków - park linowy Rudnica. Okazało się, że najodważniejsze były dziewczyny, ponieważ żaden z chłopców nie miał odwagi tak wysoko się wspiąć. Po obiedzie mieliśmy czas na odpoczynek nad jeziorem, rozmowy, słuchanie muzyki, wspólny taniec (belgijka) i wygłupy. Celebrowaliśmy także urodziny dwóch naszych koleżanek.

Ostatniego dnia pojechaliśmy na kręgle. Droga powrotna minęła bardzo szybko.

Wszyscy wróciliśmy we wspaniałych nastrojach. Żałujemy tylko, że była to już nasza ostatnia wspólna wycieczka.