04 marzec

poniedziałek, 04 marca 2019 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Zajęcia adaptacyjne w SP nr 2

W dniach 18.02-22.02.2019 już po raz kolejny witaliśmy grupy przedszkolne w progach naszej szkoły. Wszystkie przedszkola odpowiedziały na nasze zaproszenie i z chęcią wzięły udział w zajęciach adaptacyjnych, przygotowanych z dużą dokładnością przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

Zajęcia adaptacyjne skierowane były dla dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Głównym celem tych zajęć było zminimalizowanie negatywnych emocji i stresu, które mogą towarzyszyć dzieciom w związku ze zmianą otoczenia i podjęciem przez dziecko nowych obowiązków szkolnych.

W trakcie zajęć w szkole, przedszkolaki mogły poznać starszych kolegów i koleżanki podczas zabaw integracyjnych, a także wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Starsi, szkolni koledzy z chęcią pomagali swoim młodszym gościom. Czuli się dumni i ważni z powierzonych im zadań. Pomagali podczas prac plastycznych, z chęcią pożyczali swoje przybory i pomoce dydaktyczne. Podczas zabaw integracyjnych na dywanie uczyli swoich młodszych kolegów piosenek i wierszyków. Zakończeniem odwiedzin było zwiedzanie pomieszczeń szkolnych. „Szkolniacy” oprowadzali przedszkolaków po kolejnych salach lekcyjnych, pokazali gdzie jest stołówka, świetlica czy gabinet Pani Wicedyrektor. Ważnym miejscem w szkole, które z dumą zostało pokazane, była przestronna sala gimnastyczna oraz sala ze ścianką wspinaczkową.

Na zakończenie zajęć adaptacyjnych przedszkolaki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jednak największą nagrodą, zarówno dla organizatorów spotkania jak i uczestników, były zadowolone i szczęśliwe dzieci.