07 luty

środa, 07 lutego 2024 Katarzyna Jaskulska Aktualności świetlicy

Styczeń w świetlicy szkolnej

Hu hu ha! Nasza zima zła...

Pierwsze dni Nowego Roku upłynęły nam na rozmowach podczas zajęć świetlicowych o marzeniach i planach na 2024 rok podczas wykonywania tematycznych prac, a także nowych kalendarzy. Wspominaliśmy również Sylwestra, z tej okazji powstały przepiękne fajerwerkowe wydrapywanki. 

Zima zagościła w świetlicy na dobre. Dzieci wykonały różnorodne zimowe ozdoby do dekoracji. Nie zabrakło również śniegowych zabaw na świeżym powietrzu.

Po drodze…

Zobacz więcej

20 styczeń

sobota, 20 stycznia 2024 Anna Kowalska Aktualności świetlicy

Świetlica szkolna w grudniu

Grudzień w świetlicy szkolnej upłynął nam pracowicie. Uczniowie zmienili dekoracje jesienne na zimowe. Ćwiczyli swoją cierpliwość, wycinając najróżniejsze dekoracje, gwiazdki i sopelki. Poznali również historię pochodzenia "mikołajek" oraz tradycji ubierania choinki. 

Ubraliśmy choinkę, a kilka zimowych popołudni spędziliśmy, zdobiąc styropianowe bombki przeróżnymi cekinami, piórkami i wstążkami. Dzieci przypomniały sobie, jak składa się życzenia. Wykonaliśmy pier…

Zobacz więcej

04 grudzień

poniedziałek, 04 grudnia 2023 Daria Jankowiak, Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica szkolna w listopadzie...

Oj, działo się J

Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zwiastuny jesieni, skąd wzięła się nazwa „listopad”, rozpoznawali gatunki drzew po liściach oraz wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem darów lasu.

Z okazji dnia 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości dzieci poznały symbole narodowe Polski, wykonały pracę plastyczną “Godło Polski”, kotyliony, flagi i kolorowały rysunki o tematyce patriotycznej. 

Na zajęciach rozwijających zainteresowani…

Zobacz więcej

17 październik

wtorek, 17 października 2023 Monika Sakson Aktualności świetlicy

Wrzesień w świetlicy                                    

We wrześniu, mimo że to pierwszy miesiąc roku szkolnego, dużo się działo w szkolnej świetlicy. Powitaliśmy nowych uczniów, zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w świetlicy oraz podczas wyjść na plac zabaw i boisko. Oczywiście wspominaliśmy też wakacje.
Rozpoczęły się zajęcia mające na celu rozwijanie zainteresowań uczniów korzystających ze świetlicy. Nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach z języka hiszpańskiego, chemii z doświadc…
Zobacz więcej

14 październik

sobota, 14 października 2023 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Warsztaty przyrodnicze z elementami hortiterapii - kwiaty                                                                                              

We wrześniu wychowankowie świetlicy szkolnej mogli wziąć udział w roślinnych warsztatach. Dzieci poznały budowę i rodzaje kwiatów, ich wielobarwność, zapach i znaczenie dla owadów zapylających. Wykorzystaliśmy rośliny takie jak: krwawnik, groszek, wrotycz, nawłoć, dziką marchew, koniczynę, wykę i wykonaliśmy kolorowe, roślinne ramki.  Zajęcia…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 142