07 czerwiec

piątek, 07 czerwca 2019 Sylwia Kaczorowska Aktualności świetlicy

Papierowe cuda

W świetlicy przy ul. Konwaliowej co tydzień powstają papierowe cuda. Dzieci stworzyły m.in. zimowe krajobrazy, torebki dla szkolnych elegantek, kwiaty, jednorożce, bociany, pająki i gąsienice.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz więcej

07 czerwiec

piątek, 07 czerwca 2019 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Radosny wybuch kolorów

W ostatnich dniach roku szkolnego, małym twórcom nie zabrakło zapału… Stworzyli masę papierową, z której powstały różne figurki. W słońcu prace wysychały bardzo szybko, więc można było przystąpić do kolejnego etapu czyli barwienia.

W jednym tygodniu, w różnych salach powstały malarskie prace na folii elastycznej, nawiniętej na nogi od stołu. Cała kompozycja daje trójwymiarowy efekt, a wybrane przez dzieci kolory są jaskrawe, czyste i wprowadzają radosny nastrój w klasach…

Zobacz więcej

24 maj

piątek, 24 maja 2019 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Wielkie akwarium w świetlicy

Wielkie akwarium w świetlicy. Podczas zajęć plastycznych klasa Ie wykonała malowanie na stretchu, a tematem pracy było AKWARIUM.

Na elastycznej folii namalowano wodę i wodne rośliny. Na przezroczystym gruncie powstała malarska abstrakcja w kolorach błękitu, granatu, fioletu i w różnych odcieniach zieleni, a na jej tle widnieją kolorowe rybki doklejone od spodu, całość daje przestrzenny efekt i wygląda bardzo efektownie.

Zobacz więcej

23 maj

czwartek, 23 maja 2019 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Modelujemy rzeźby

Materiałem plastycznym jaki wykorzystaliśmy na świetlicy była glina, towarzyszyły jej patyki, folia aluminiowa i ziarenka pieprzu.
Modelowaliśmy z niej sylwetki chrząszczy, chrabąszczy i pająków. Wykonane prace wyglądają bardzo realistycznie.

Kolejnym zadaniem jakie zrealizowaliśmy były gliniane kuleczki, które po wyschnięciu pomalowane różnymi kolorami zamieniły się w koraliki. Z koralików zrobiliśmy naszyjniki dla mam. Dnia 26 maja mamy zostaną obdarowane takimi prezentami.…

Zobacz więcej

18 maj

sobota, 18 maja 2019 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Zabawy i eksperymenty z wodą

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!”
-Konfucjusz9 maja 2019 r. uczniowie klas drugich mieli możliwość eksperymentowania z wodą podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Eksperymenty wywołały wielkie zainteresowanie i poruszenie wśród dzieci.

Mogliśmy zaobserwować zjawisko tzw. wędrującej wody, eksperyment świeczkowy, spektakularną dyfuzję barwników w wodzie oraz model transportowania wody przez rośliny z użyciem ręcznika p…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 75