18 marzec

środa, 18 marca 2020 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w lutym

Niestety! Ferie dobiegły końca, czas wracać do szkoły. W pierwszym tygodniu wspominaliśmy nasze podróże, spotkane osoby i przeżyte chwile. Ten czas umiliły nam przygotowania do Walentynek. Uczniowie wykonali ozdoby - girlandy i gazetki. Każdy chętny mógł wykonać własną walentynkę.


W kolejnym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kota. Powstały z tej okazji malowane i rysowane obrazy naszych kotów. Wykonaliśmy też modele przedstawiające naszych milusińskich. Z prez…

Zobacz więcej

03 marzec

wtorek, 03 marca 2020 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Luty w świetlicy na ul. Konwaliowej

Luty w świetlicy upłynął na wspominaniu ferii. Przy tej okazji wykorzystaliśmy mapę i globus, aby odnaleźć miejsca, które odwiedziliśmy. Za pomocą środków wyrazu plastycznego opowiadaliśmy jak spędzaliśmy wolny czas. Powstało wiele ciekawych prac – widokówek. W drugim tygodniu miesiąca królowały czerwone serca i kartki walentynkowe.

Z okazji dnia kota, który przypada również w lutym, tworzyliśmy prace plastyczne przedstawiające różne rasy kotów. Część prac w…

Zobacz więcej

15 luty

sobota, 15 lutego 2020 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w styczniu

Styczniowe zajęcia świetlicowe rozpoczęliśmy od konkursu. Uczniowie dowolnymi technikami przedstawiali sylwetki Trzech Króli i ich dary. W wyniku głosowania pierwszą nagrodę przyznano Karolinie Ślęzak (4a). Gratulujemy!

Podczas zajęć plastycznych w tym miesiącu wykonywaliśmy m. in. figurki aniołków, zimowe pejzaże i wyklejane bałwany. Teraz na każdym kroku w świetlicy widać zimę; mamy nadzieję, że spotkamy ją również w czasie ferii.

Świetlica to nie ty…

Zobacz więcej

19 styczeń

niedziela, 19 stycznia 2020 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Styczeń w świetlicy

Zimny, deszczowy i szary styczeń … Na szkolnym boisku spędzamy mniej czasu niż w innych porach roku, za to więcej dzieje się w świetlicy. Pierwszy miesiąc roku bogaty jest w tematy związane z kalendarzem, miesiącami i porami roku. Dzieci nauczyły się jak tworzyć kalendarz i wykonały kalendarze na 2020 rok. Zajęcia przyrodnicze pt. „Wspaniały świat przyrody” o zwierzętach polarnych przybliżyły sylwetki zwierząt lądowych i wodnych stref okołobiegunowych. Uczniowie dowiedzieli …

Zobacz więcej

23 grudzień

poniedziałek, 23 grudnia 2019 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Grudniowe popołudnia w świetlicy

Wychowankowie podczas zajęć w świetlicy mogli popołudniami przećwiczyć praktyczne umiejętności takie jak nauka szycia oraz przyszywanie guzików.

Uczniowie klasy 3c stworzyli ozdoby świąteczne z masy „porcelanowej”, które zostały estetycznie zapakowane i przekazane na kiermasz charytatywny zorganizowany przez samorząd uczniowski.

Podopieczni świetlicy mieli okazję własnoręcznie wykonać różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

Uczyliśmy się kolęd, podjęliśmy wiel…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 95