15 październik

wtorek, 15 października 2019 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Wspaniały Świat Przyrody - Jesień

Podczas zajęć Wspaniały Świat Przyrody w świetlicy szkolnej uczniowie klas trzecich  mieli okazję za pomocą lupy przyjrzeć się z bliska naturalnym materiałom dydaktycznym pochodzącym z lasu.

Odpowiedzieliśmy sobie między innymi na następujące pytania: 1. Czy w polskim lesie można zaobserwować liany? 2. Czy drzewo ma „skórę”? 3. Dlaczego rośliny produkują owoce i nasiona? W jaki sposób są one rozsiewane? 4. Dlaczego liście zmieniają barwę jesienią? 5. Która z r…

Zobacz więcej

12 październik

sobota, 12 października 2019 Sylwia Kaczorowska Aktualności świetlicy

Jesień w świetlicy

 

„Idzie lasem Pani Jesień,
    Jarzębinę w koszu niesie,
      Daj korali nam troszeczkę,
    Nawleczemy na niteczkę.”

 

W świetlicy przy ulicy Konwaliowej przywitaliśmy już jesień. Dzieci wykonały prace o tematyce jesiennej w różnych technikach plastycznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Zobacz więcej

12 październik

sobota, 12 października 2019 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Wrzesień w świetlicy przy ul. Poziomkowej 

2 września powitaliśmy nowy rok szkolny. W świetlicy pojawili się nowi uczniowie. Nic więc dziwnego, że nasze działania rozpoczęliśmy od poznania regulaminu i zasad bezpieczeństwa, które tu obowiązują. Naszą świetlicę współtworzą uczniowie, dlatego niezbędne było sporządzenie kontraktu. Podczas burzliwej dyskusji ustaliliśmy 10 głównych zasad, które wszyscy będą stosowali w praktyce. Dowodem na to są podpisy uczniów pod kontraktem.

W kolejnych dniach …

Zobacz więcej

26 wrzesień

czwartek, 26 września 2019 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Świetlica na Konwaliowej  - START!

Od 2 września świetlica szkolna działa pełną parą. W godzinach od 11.30 do 17.00 dzieci mają możliwość korzystania z różnych zajęć. Są to: zabawy słowem, zajęcia czytelnicze, zajęcia plastyczne, muzyczno-ruchowe, gry i łamigłówki matematyczne, a także zabawy relaksacyjne i wyciszające. Ostatnio podczas zajęć plastycznych dzieci poznały barwy podstawowe i pochodne, wykonały kompozycje składające się ze swobodnych plam barwnych, które po złożeniu kartki stworz…

Zobacz więcej

07 czerwiec

piątek, 07 czerwca 2019 Sylwia Kaczorowska Aktualności świetlicy

Papierowe cuda

W świetlicy przy ul. Konwaliowej co tydzień powstają papierowe cuda. Dzieci stworzyły m.in. zimowe krajobrazy, torebki dla szkolnych elegantek, kwiaty, jednorożce, bociany, pająki i gąsienice.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 79