15 luty

sobota, 15 lutego 2020 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w styczniu

Styczniowe zajęcia świetlicowe rozpoczęliśmy od konkursu. Uczniowie dowolnymi technikami przedstawiali sylwetki Trzech Króli i ich dary. W wyniku głosowania pierwszą nagrodę przyznano Karolinie Ślęzak (4a). Gratulujemy!

Podczas zajęć plastycznych w tym miesiącu wykonywaliśmy m. in. figurki aniołków, zimowe pejzaże i wyklejane bałwany. Teraz na każdym kroku w świetlicy widać zimę; mamy nadzieję, że spotkamy ją również w czasie ferii.

Świetlica to nie ty…

Zobacz więcej

19 styczeń

niedziela, 19 stycznia 2020 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Styczeń w świetlicy

Zimny, deszczowy i szary styczeń … Na szkolnym boisku spędzamy mniej czasu niż w innych porach roku, za to więcej dzieje się w świetlicy. Pierwszy miesiąc roku bogaty jest w tematy związane z kalendarzem, miesiącami i porami roku. Dzieci nauczyły się jak tworzyć kalendarz i wykonały kalendarze na 2020 rok. Zajęcia przyrodnicze pt. „Wspaniały świat przyrody” o zwierzętach polarnych przybliżyły sylwetki zwierząt lądowych i wodnych stref okołobiegunowych. Uczniowie dowiedzieli …

Zobacz więcej

23 grudzień

poniedziałek, 23 grudnia 2019 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Grudniowe popołudnia w świetlicy

Wychowankowie podczas zajęć w świetlicy mogli popołudniami przećwiczyć praktyczne umiejętności takie jak nauka szycia oraz przyszywanie guzików.

Uczniowie klasy 3c stworzyli ozdoby świąteczne z masy „porcelanowej”, które zostały estetycznie zapakowane i przekazane na kiermasz charytatywny zorganizowany przez samorząd uczniowski.

Podopieczni świetlicy mieli okazję własnoręcznie wykonać różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

Uczyliśmy się kolęd, podjęliśmy wiel…

Zobacz więcej

23 grudzień

poniedziałek, 23 grudnia 2019 Daria Wierzelewska, Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w grudniu

W tym miesiącu dużo się działo w naszej świetlicy! Uczniowie poczuli świąteczny klimat i pięknie ozdobili salę. Zaczęliśmy od wykonania kalendarza adwentowego i codziennie odkrywaliśmy nowe zadania, które umiliły nam czas oczekiwania na przerwę świąteczną.

Podczas Mikołajek wykonaliśmy portrety Mikołaja i napisaliśmy do niego listy. Pamiętaliśmy także o naszych najbliższych i wykonaliśmy dla nich kartki świąteczne.

Na świetlicowych gazetkach pojawił si…

Zobacz więcej

23 grudzień

poniedziałek, 23 grudnia 2019 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w listopadzie

Początek listopada upłynął nam na przygotowaniach do Narodowego Święta Niepodległości. Powstało wiele biało-czerwonych flag i kotylionów, którymi uczniowie ozdobili świetlicę. Czwartoklasiści próbowali swoich sił w rysowaniu godła Polski. W centralnym punkcie nie zabrakło gazetki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości. O godzinie 11:11 uczniowie zaśpiewali hymn Polski. Przez cały d…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 93