22 maj

wtorek, 22 maja 2018 Daria Wierzelewska, Klaudia Kaczmarczyk, Ania Cichos​ Aktualności świetlicy

Majowe zajęcia świetlicowe

W poprzednim tygodniu, w świetlicy można było wyruszyć w daleką podróż bo aż...w kosmos! Stworzyliśmy piasek księżycowy, modele rakiet kosmicznych i piękne obrazy galaktyk.
Przede wszystkim rozmawialiśmy o Internecie - jakie niesie zagrożenia, ale również korzyści. Powstały na ten temat dwa plakaty, które zawisły na gazetce.

Upiększyliśmy świetlicę kolorowymi papierowymi papugami oraz motylami wykonanymi pisakami witrażowymi.

Zobacz więcej

30 kwiecień

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 Daria Wierzelewska, Klaudia Kaczmarczyk, Anna Cichos​ Aktualności świetlicy

Kalendarz świąt nietypowych

Ten tydzień bogaty był w przeróżne wydarzenia.

Pierwszym ze świąt był Dzień Ziemi - stworzyliśmy gazetkę świetlicową i przy okazji porozmawialiśmy o segregacji śmieci. Ponadto zamieniliśmy się w projektantów mody ekologicznej - zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sukienkę oraz dodatki z odpadów. Trzeba przyznać, że stylizacja robi wrażenie! Wznowiliśmy też zajęcia z szycia - powstały filcowe poduszki, kwiatki i okładki do notatników.

Kolejnym świętem był Dzień Książki …

Zobacz więcej

28 kwiecień

sobota, 28 kwietnia 2018 Klaudia Kaczmarczyk, Anna Cichos Aktualności świetlicy

Wiosenny zawrót głowy

Uczniowie klas pierwszych długo nie mogli doczekać się wiosny. Kiedy nadeszła - udekorowali cały dolny korytarz pięknymi motylami, które wykonywali podczas zajęć świetlicowych. Nie zabrakło również innych ozdób takich jak: drzewa z pąkami kwiatów, biedronki oraz ptaki w gniazdach. Dziewczynki wspólnie z panią Anią zaprojektowały i stworzyły wiosenny kapelusz, który cieszył się ogromną popularnością.

Nie zabrakło także edukacji! W minionym tygodniu uczyliśmy się jak dbać o…

Zobacz więcej

18 kwiecień

środa, 18 kwietnia 2018 Daria Wierzelewska, Klaudia Kaczmarczyk Aktualności świetlicy

Ptaki i motyle – pierwsze oznaki wiosny

Po przerwie świątecznej przywitała nas piękna pogoda. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się oznakom wiosny, a w szczególności ptakom. Razem z uczniami z ul. Poziomkowej poznaliśmy ptaki przylatujące do naszego kraju w tą porę roku. Największą popularność zdobył bocian biały, którego miniatury wykonaliśmy z papierowego talerzyka.

Poznaliśmy także drzewa iglaste występujące w naszym najbliższym otoczeniu. Jednak mówi się, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyn…

Zobacz więcej

28 marzec

środa, 28 marca 2018 Daria Wierzelewska Aktualności świetlicy

Wielkanocne zwyczaje

Wiosna już u nas jest! Uczniowie wykonali lalkę-ubierankę, która przedstawiała Panią Wiosnę a wszystkie prace zawisły na naszej gazetce.

Jako, że Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i są poprzedzone Niedzielą Palmową uczniowie wykonali wspólnie piękne palmy z bibuły. Ponadto mogliśmy wykazać się kreatywnością w doborze kolorów podczas malowania pisanek. Dodatkowo wycięliśmy papierowe jajka, które również ozdabialiśmy w szalone kolorowe wzory. W świetlicy opróc…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 43