12 grudzień

środa, 12 grudnia 2018 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Świątecznie w świetlicy przy ul. Konwaliowej

Od początku grudnia w tematach prac plastycznych dominują święta. Przy dźwiękach piosenek: „był pastuszek bosy…", ”kochany Panie Mikołaju…” ozdabiamy styropianowe bombki. Oklejamy kule kolorową folią, kaszą zabarwioną na złoto, piórkami i ryżem. Produkujemy masę papierową, a z niej bałwany. Na dużym kartonowym pudle namalowaliśmy choinkę, a właściwie cztery choinki, na każdym boku pudła, jedną. Słoiczki zamieniamy w barwne lampiony. Wszystkie prace m…

Zobacz więcej

07 grudzień

piątek, 07 grudnia 2018 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Listopad w świetlicy

Święto Niepodległości już za nami. W dwóch ostatnich tygodniach listopada zajęliśmy się przeróżnymi tematami.

Rozmawialiśmy o symbolach Poznania, okazało się, że naszym podopiecznym stolica Wielkopolski kojarzy się przede wszystkim z koziołkami i ratuszem, dlatego wsłuchując się w legendę o poznańskich koziołkach wykonaliśmy witraże w kształcie poznańskiego ratusza.

Uczniowie naszej szkoły jako świetni obserwatorzy przyrody zauważyli, że dni stają się coraz krótsze. Jak t…

Zobacz więcej

03 grudzień

poniedziałek, 03 grudnia 2018 Sylwia Kaczorowska Aktualności świetlicy

Słomki konstrukcyjne

Słomki konstrukcyjne – czyli to, co tygrysy lubią najbardziej. Zajęcia z cyklu „poruszamy wyobraźnię” zawsze przyciągają wielu chętnych. Pomysłów nie brakowało, powstało mnóstwo ciekawych konstrukcji.

Zobacz więcej

02 grudzień

niedziela, 02 grudnia 2018 Sylwia Kaczorowska Aktualności świetlicy

Andrzejki

29 listopada dzieci w świetlicy przy ul. Konwaliowej uczestniczyły w zabawach andrzejkowych. Wszyscy chcieli poznać swoją przyszłość i chętnie brali udział we wróżbach: Tymek zostanie strażakiem, Karolinka pozna nową przyjaciółkę, Zosia pierwsza wyjdzie za mąż, Piotrka czeka daleka podróż, a Nikodem znajdzie ukryty skarb.

Mamy nadzieję, że wszystkie dobre wróżby spełnią się w przyszłości.

Zobacz więcej

28 listopad

środa, 28 listopada 2018 Sylwia Stręk Aktualności świetlicy

Zajęcia plastyczne w świetlicy

ZOO w świetlicy

W poniedziałek, podczas zajęć plastycznych w świetlicy na ulicy Konwaliowej, zajęliśmy się modelowaniem z plasteliny. Tematem były zwierzęta w ZOO. Wykonaliśmy miniaturowe żyrafy, słonie, małpki, węże, zebry, dziki i wiele innych. Autorami prac są dzieci z klas pierwszych i drugich, łącznie zaangażowanych w wykonanie zadania było około trzydziestu osób.

OBCY oczami dziecka

Kto jest ciekaw jak wygląda obcy wg dziecka? Każdy uczestnik zajęć otrzym…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 58