23 grudzień

poniedziałek, 23 grudnia 2019 Daria Wierzelewska, Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w grudniu

W tym miesiącu dużo się działo w naszej świetlicy! Uczniowie poczuli świąteczny klimat i pięknie ozdobili salę. Zaczęliśmy od wykonania kalendarza adwentowego i codziennie odkrywaliśmy nowe zadania, które umiliły nam czas oczekiwania na przerwę świąteczną.

Podczas Mikołajek wykonaliśmy portrety Mikołaja i napisaliśmy do niego listy. Pamiętaliśmy także o naszych najbliższych i wykonaliśmy dla nich kartki świąteczne.

Na świetlicowych gazetkach pojawił się zimowy pejzaż, prace przedstawiające św. Mikołaja, grudniowe przysłowia i kompozycja sylwestrowa.

Osobną gazetką uczciliśmy pamięć o 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego (27.12.1918 – 16.02.1919). Chwała Powstańcom!

Na tydzień przed świętami stworzyliśmy ozdoby choinkowe i ubraliśmy drzewko przy dźwiękach kolęd. Całość wystroju dopełniły ozdoby na drzwiach, oknach i te zwisające z sufitu. W świetlicy rozgościły się bałwanki, renifery, Gwiazdor przeciskający się przez komin i wszędobylskie płatki śniegu.

Uczniowie pamiętali też o potrzebujących. W świetlicy wykonali bombki ze styropianowych kulek i cekinów. Przekazaliśmy je do sprzedaży na kiermaszu charytatywnym organizowany przez samorząd uczniowski. Praca była mozolna, ale dała powalający efekt!

 

Kącik przysłów – grudzień

  • Grudzień z grzmotami, rok z wiatrami.
  • Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu wciąż plucha.
  • W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała.
  • Mroźny grudzień, wiele śniegu, żyzny roczek będzie w biegu.