23 grudzień

poniedziałek, 23 grudnia 2019 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w listopadzie

Początek listopada upłynął nam na przygotowaniach do Narodowego Święta Niepodległości. Powstało wiele biało-czerwonych flag i kotylionów, którymi uczniowie ozdobili świetlicę. Czwartoklasiści próbowali swoich sił w rysowaniu godła Polski. W centralnym punkcie nie zabrakło gazetki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości. O godzinie 11:11 uczniowie zaśpiewali hymn Polski. Przez cały dzień można było wziąć udział w konkursie „Moja Polska”. Uczniowie odpowiadali na 16 pytań dotyczących naszego kraju.
Wśród klas IV wyłoniono aż trzy pierwsze miejsca: Oliwia Kujawiak (4A), Kacper Binczewski (4B) i Bartłomiej Zaród (4C) prawidłowo odpowiedzieli na 14 pytań.
Wśród klas V i VI zwyciężyła Matylda Król (5E), odpowiadając prawidłowo na wszystkie pytania. Drugie miejsce zajęli Maksymilian Pietrowicz (6B) i Miłosz Janasik (6C), którzy odpowiedzieli prawidłowo na 15 pytań.
Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie artykułów papierniczych i biurowych. Gratulujemy!

Kolejne dni upłynęły nam na pracach plastycznych. Uczniowie wykonali m. in. kolorowe potworki i przyborniki na biurko, dzieci wykazały się przy tym dużą kreatywnością – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Gdy listopad chylił się ku końcowi, ćwiczyliśmy nasze umiejętności posługiwania się gwarą poznańską i mówiliśmy o naszej małej ojczyźnie. Poznaliśmy nazwy kilku części ciała, a także nazwy zwierząt. Odpowiedź na pytanie: Czy masz kociambra albo kejtra? nie stanowi już żadnego problemu dla naszych uczniów.

Jak będzie miała na imię Twoja sympatia? Jaki zawód będziesz wykonywał(a)? Uczniowie spędzający czas w świetlicy już znają odpowiedzi na te pytania. Wszystko dzięki wróżbom andrzejkowym, które wykonaliśmy 29 listopada.

 

Kącik przysłów – listopad

  • Gdy listopad z deszczem, grudzień zwykle z wiatrem.
  • Słońce listopada mrozy zapowiada.
  • Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima.
  • Grzmot listopada dużo zboża zapowiada.