13 listopad

środa, 13 listopada 2019 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w październiku

Październik rozpoczął się pod znakiem kolejnego świetlicowego konkursu. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie narysować swojego pupila lub zwierzę, które chcieliby mieć. Najlepszą pracę - ślimaka Zenona  - i pozostałe rysunki  można było oglądać na świetlicowej gazetce. Poniżej lista zwycięzców, gratulujemy!

Zwycięzcy:

  1. Świergosz Michał 5c
  2. Piątkowski Wiktor 4c
  3. Nowakowska Natasza 5a

Kolejne dni przyniosły złotą polską jesień. Uczniowie postanowili wprowadzić więcej jesiennych kolorów do świetlicy, dlatego przygotowali wiele kolorowych prac, między innymi drzewa z liśćmi z plasteliny i krepy.

Poniedziałek 14 października otworzył w świetlicy tydzień, w którym rozmawialiśmy o edukacji, lekcjach, nauce, a także o miłych i trudnych chwilach przeżytych w szkole. Był to również pretekst do poznania wszystkich pracowników szkoły, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu w quizie. Świetlicowy tydzień poświęcony edukacji narodowej zakończyliśmy miłym akcentem, którym była projekcja filmu „Benji”.

Gdy październik nieubłaganie chylił się ku końcowi, zbliżaliśmy się do Halloween – święta obchodzonego przez część naszych uczniów. Nie mogło zabraknąć ozdób, dlatego wspólnie wykonaliśmy papierowe pająki i nietoperze. Przy okazji wykonywania prac plastycznych omówiliśmy podstawowe cechy tych zwierząt. Teraz już wiemy między innymi, że pająki mają 8 nóg, a nietoperze -  tak jak my - są ssakami.


Ostatni dzień października upłynął nam na zadumie, zbliżał się czas Wszystkich Świętych. Pogrążyliśmy się we wspomnieniach o tych, których już z nami nie ma.

 

Kącik przysłów – październik

Liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima.

Październik chodzi po kraju i ptactwo wypędza z gaju.

Im głębiej włażą pędraki, tym bardziej zima da się we znaki.