15 luty

sobota, 15 lutego 2020 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Świetlica przy ul. Poziomkowej w styczniu

Styczniowe zajęcia świetlicowe rozpoczęliśmy od konkursu. Uczniowie dowolnymi technikami przedstawiali sylwetki Trzech Króli i ich dary. W wyniku głosowania pierwszą nagrodę przyznano Karolinie Ślęzak (4a). Gratulujemy!

Podczas zajęć plastycznych w tym miesiącu wykonywaliśmy m. in. figurki aniołków, zimowe pejzaże i wyklejane bałwany. Teraz na każdym kroku w świetlicy widać zimę; mamy nadzieję, że spotkamy ją również w czasie ferii.

Świetlica to nie tylko zajęcia plastyczne. Uczniowie uczestniczą np. w zajęciach konstrukcyjnych, dzięki takim aktywnościom rozwija się ich inteligencja wizualno - przestrzenna. W tym miesiącu powstały m.in. konstrukcje z patyczków – rakieta, kościół i łuk triumfalny.

W styczniu nie mogło zabraknąć też zajęć, podczas których uczniowie wykonywali upominki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Kreatywność dzieci i różnorodność upominków robią wrażenie. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia!

W ostatnim tygodniu przed feriami opowiadaliśmy o naszych planach i poznawaliśmy zasady bezpiecznego spędzania ferii. Z tą wiedzą na pewno każdy uczeń bezpiecznie spędzi czas wolny. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i do zobaczenia po feriach!  

Kącik przysłów – styczeń

  • Kiedy styczeń najmroźniejszy, wtedy roczek najpłodniejszy.

  • Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi, a gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje.

  • Styczeń rok stary z nowym styka, czasem zimnem do kości przenika, czasem w błocie utyka.