12 październik

sobota, 12 października 2019 Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Wrzesień w świetlicy przy ul. Poziomkowej 

2 września powitaliśmy nowy rok szkolny. W świetlicy pojawili się nowi uczniowie. Nic więc dziwnego, że nasze działania rozpoczęliśmy od poznania regulaminu i zasad bezpieczeństwa, które tu obowiązują. Naszą świetlicę współtworzą uczniowie, dlatego niezbędne było sporządzenie kontraktu. Podczas burzliwej dyskusji ustaliliśmy 10 głównych zasad, które wszyscy będą stosowali w praktyce. Dowodem na to są podpisy uczniów pod kontraktem.

W kolejnych dniach prowadziliśmy akcję „Poznajmy się!”. Członkowie świetlicy brali udział w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez nauczycieli. Dowiadywaliśmy się o sobie nawzajem ciekawych informacji. Ulubiony kolor, hobby, ukochane zwierzę  - to tylko niektóre z nich. Akcję zwieńczyły prace plastyczne, w których uczniowie zdradzili kilka sekretów na swój temat.

W ramach Dnia Postaci z Bajek (5.09.) dzieci ozdobiły świetlicę rysunkami swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dużą popularnością cieszył się Kubuś Puchatek.

Wrzesień to czas wspomnień z wakacji. Uczniowie opowiadali o swoich podróżach i wskazywali na mapie miejsca, w których odpoczywali. Bezbłędnie opracowany regulamin wzorowego turysty świadczy o ich dużej świadomości na temat tego, jak należy zachować się w podróży.

W tygodniu poświęconym bezpieczeństwu na drodze rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest znajomość przepisów o ruchu drogowym. Dzieci świetnie orientują się w tym, co wolno, a czego nie wolno robić w drodze do i ze szkoły – uporządkowanie zasad z rozsypanki nie stanowiło dla nich żadnego problemu.

W ostatnim tygodniu powitaliśmy jesień (23.09). Wspólnymi siłami przygotowaliśmy gazetkę, z której opadają kolorowe liście różnych gatunków drzew, a po trawie biegają jeże z papierowych talerzyków. W świetlicy między liśćmi można zaobserwować ciekawskie lisy, na parapetach wyrosły kolorowe drzewa. Nie zabrakło też tematycznych prac rysunkowych, których bohaterami są liście, jeże, dynie i oczywiście kolorowa Pani Jesień.

27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wszyscy chętni mogli sprawdzić się w umiejętności mnożenia, rozwiązując 30 równań w ramach świetlicowego konkursu. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach. Uczestnicy z trzema najlepszymi wynikami w każdej grupie otrzymali w nagrodę zeszyty i notesy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zwycięzcy


W kategorii klas 4

  1. Dauksza Roman 4b 28/30 pkt
  2. Weber Nina 4c 28/30 pkt
  3. Anders Natalia 4b 26/30 pkt

W kategorii klas 5

  1. Łacki Wojciech 5d 29/30 pkt
  2. Nowakowska Natasza 5a 29/30 pkt
  3. Król Matylda 5e 27/30 pkt
  4. Pawłowski Michał 5d 27/30 pkt

W kategorii klas 6

  1. Grajewska Martyna 6c 30/30 pkt
  2. Napierała Zofia 6c 30/30 pkt
  3. Pietrowicz Maksymilian 6b 30/30 pkt


Świetlicowy kącik przysłów – wrzesień
„We wrześniu tłuste ptaki – mróz w zimie nie byle jaki.”
„Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń.”
„Gdy wrzesień bez deszczów będzie, w zimie wiatrów pełno wszędzie.”