26 marzec

wtorek, 26 marca 2019 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Akcenty wiosny

Budząca się wiosną przyroda jest pełna kolorów i dźwięków, o czym mieli okazję przekonać się uczniowie klas drugich. Dzieci chętnie i zapałem dopasowywały nazwy kwiatów i ptaków do zdjęć oraz rysunków. Nie obyło się bez ciekawych dyskusji oraz opowieści o własnych doświadczeniach związanych z roślinami i zwierzętami spotkanymi w przydomowych ogródkach lub podczas spaceru w lesie. Niektórzy uczniowie zainspirowani i zainteresowani tematem własnoręcznie stworzyli przepiękne rysunki, które zdobią szkolny korytarz.

Za pomocą multimediów dostępnych w Internecie wsłuchiwaliśmy się w ptasie odgłosy. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Dlaczego ptaki „śpiewają”?

Jest to jeden z ich sposobów na komunikację (rozmowę). Pisklęta informują matkę o tym, że są głodne. Dorosłe ptaki nawołują się by znaleźć swojego partnera lub stado. Poprzez śpiew ptaki mogą szybko się wzajemnie ostrzec przed niebezpieczeństwem lub poinformować o zajętym przez siebie terenie (terytorium).

Gorąco zachęcamy do wspólnych spacerów i obserwacji otaczającego nas świata. Miejmy oczy i uszy szeroko otwarte-szczególnie teraz- wiosną!