18 grudzień

poniedziałek, 18 grudnia 2017 Anna Cichos Aktualności świetlicy

Andrzejki

30 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej przy ulicy Konwaliowej odbyły się Andrzejki. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia dłuższy czas, zdobiąc własnoręcznie zrobionymi dekoracjami korytarz szkolny oraz klasę.
Wychowawczynie świetlicy, aby nadać odpowiedni klimat zabawie, zaskoczyły uczniów swoimi przebraniami. Zabawy i zajęcia w tym dniu prowadziły Czarownica i Cyganka.

W przyciemnionej sali w blasku lampionów oraz pająków i nietoperzy, wykonanych przez uczniów, nastała magiczna atmosfera a wychowankowie świetlicy zostali zapoznani z tradycją obchodów Andrzejek. Dzieci wywróżyły sobie przyszły zawód losując karteczki z magicznego słoja.

Dzieci rzucały monetą do sadzawki życzeń, jednocześnie trenując celność. Podopieczni dowiedzieli się również, co spotka ich w przyszłości poprzez wybieranie przedmiotów ukrytych wewnątrz odwróconych kubeczków. Należy pamiętać, że świetlicowe Andrzejki miały na celu dostarczenie dzieciom rozrywki, a wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim, a ten emocjonujący dzień zakończyliśmy zabawą taneczno-ruchową w rytmie muzycznych przebojów.