10 marzec

sobota, 10 marca 2018 Daria Wierzelewska, Klaudia Kaczmarczyk Aktualności świetlicy

Dzień Kobiet

W minionym tygodniu przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Kobiet. Z tej okazji w świetlicy pojawiło się mnóstwo kwiatów: wykonanych z bibuły oraz z rolki od papieru toaletowego.

Nie zabrakło również zajęć edukacyjnych! Uczniowie poznali cukier jakim jest skrobia. Następnie samodzielnie przeprowadzali doświadczenie wykrywające skrobię w produktach żywnościowych. Podsumowaniem zdobytych wiadomości była gra edukacyjna – koło fortuny stworzona przez Panią Klaudię. Uczestnicy zabawy losowali pytania z danej kategorii: przyroda, muzyka, matematyka i wf oraz ilość punktów i zadanie, które później musieli wykonać.

Kolejnym połączeniem nauki z zabawą było poznanie „potworów z głębin” czyli zwierząt, które zamieszkują oceany. Murena, żółw oraz skrzydlica to tylko część z nich. Razem z panią Darią stworzyliśmy podobizny tych zwierząt z masy solnej. Jak widać największą popularnością cieszyła się rozdymka. Rozmawialiśmy także o „kwiatozwierzach”. A co to takiego? Piękne kolorowe koralowce, które podziwialiśmy przeglądając książkę „Oceany świata”.