30 kwiecień

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 Daria Wierzelewska, Klaudia Kaczmarczyk, Anna Cichos​ Aktualności świetlicy

Kalendarz świąt nietypowych

Ten tydzień bogaty był w przeróżne wydarzenia.

Pierwszym ze świąt był Dzień Ziemi - stworzyliśmy gazetkę świetlicową i przy okazji porozmawialiśmy o segregacji śmieci. Ponadto zamieniliśmy się w projektantów mody ekologicznej - zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sukienkę oraz dodatki z odpadów. Trzeba przyznać, że stylizacja robi wrażenie! Wznowiliśmy też zajęcia z szycia - powstały filcowe poduszki, kwiatki i okładki do notatników.

Kolejnym świętem był Dzień Książki - obchodziliśmy je tworząc plakat o historii książki oraz wykonując kolorowe zakładki do książek.

Tymczasem w świetlicowym kąciku edukacyjnym…
Tematem zajęć był mniszek lekarski. Czy to roślina lecznicza, czy może chwast? Teraz już wszystko jasne, a naszą wiedzę zaprezentowaliśmy na świetlicowej gazetce. Drugie zajęcia edukacyjne dotyczyły pszczół - ich budowy i znaczenia dla środowiska. Z rolek po papierze toaletowym powstało kilka tych (jak się okazuje, zapylających większość roślin) owadów.

Przed nami majowe święta - widać, że jesteśmy na nie gotowi.  Kotyliony oraz prace zainspirowane godłem Polski zdobią świetlicę przy ul. Konwaliowej.