12 październik

czwartek, 12 października 2017 Daria Wierzelewska Aktualności świetlicy

"Kochamy zwierzęta"

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym 4 października. Został on ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt.

Z okazji tego święta cały tydzień w szkolnej świetlicy przy ulicy Poziomkowej, odbywały się spotkania ze światem zwierząt. Rozmowy o dzikich gatunkach, dyskusje na temat praw zwierząt, quizy, zagadki oraz pogadanki o naszych ukochanych pupilach. Świętowanie rozpoczęliśmy od zagadek czytanych przez panią Darię. Nie były one wcale takie łatwe! Okazało się, że uczniowie mają tak dużą wiedzę, że do opisów zwierząt pasowało kilka gatunków!

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach i przekazywali sobie wzajemnie ciekawe informacje na temat różnych zwierząt. W ramach podsumowania, Jak prawidłowo dbać o zwierzęta domowe?, dzieci stworzyły dziesięć przykazań mądrego opiekuna. Najbardziej popularną zabawą była gra w hangmana, czyli odgadywanie nazw zwierząt poprzez odkrywanie kolejnych liter w wyrazach. Uczniowie wykonywali również kolorowe origami , wyobrażające sylwetki różnych zwierząt oraz przedstawicieli fauny z talerzyków papierowych.

Na zakończenie tygodnia świetlica zamieniła się w salę kinową- wyświetlony został film animowany „Sekretne życie zwierząt domowych”.