20 marzec

wtorek, 20 marca 2018 Anna Cichos, Klaudia Kaczmarczyk Aktualności świetlicy

Marzec w świetlicy

W świetlicy przy ulicy Konwaliowej pierwszoklasiści zaczęli marzec pełen emocji! Pierwszy powiew nadchodzącej, długo wyczekiwanej wiosny, przynosi nam wiele energii i nowości.

Z okazji Dnia Kobiet wychowankowie świetlicy wykonali kwiaty z rolek papieru, które przepięknie ozdobiły szkolny korytarz. Przypomnieliśmy sobie „magiczne słowa” i formy grzecznościowe, oraz prowadziliśmy rozmowy o tym jak pielęgnować kontakty koleżeńskie. Podsumowaniem zajęć o życzliwości było wykonanie z panią Anią „Łąki dobrych manier”.

Najwięcej emocji wywołały zajęcia z pierwszej pomocy z panią pielęgniarką! Uczniowie poznali zasady udzielania pomocy innej osobie, a także nauczyli się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Kolejną częścią spotkania była nauka opatrywania ran, która najbardziej zainteresowała dzieci. Bandażowaniu kończyn nie było końca!

Pani Klaudia, jak na biologa przystało, dokładnie i szczegółowo omówiła z dziećmi zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie wiosny oraz mówiła o ptakach, które wracają na wiosnę do Polski. Podsumowaniem zajęć było wykonanie kwitnących forsycji metodą stemplowania ziemniakiem oraz gniazdek dla ptaków. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i gustem estetycznym wijąc ptasie gniazda.

Ponadto okna w świetlicy szklonej ozdobiły witraże - wiosenne kwiaty.

Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne stworzyliśmy wesołe zajączki.

W świetlicy została również wysiana rzeżucha - dzięki temu dzieci będą mogły rozwinąć umiejętność przyrodniczej obserwacji oraz formułowania wniosków.