05 listopad

poniedziałek, 05 listopada 2018 Daria Wierzelewska, Norbert Jankowiak Aktualności świetlicy

Październik w świetlicy

W dniach 22-31 października 2018 r. sporo działo się w świetlicy przy ul. Poziomkowej. Rozmawialiśmy o zmianach jakie następują jesienią, a do naszej gazetki dodaliśmy wykonane przez uczniów kolorowe jeże z papierowych talerzyków. Cały tydzień upłynął pod hasłem „grzyby”. Dlaczego po deszczu grzyby rosną najlepiej? Jakie gatunki można zjeść, a które są niejadalną, ale piękną ozdobą lasu? Teraz już znamy odpowiedzi na te i inne pytania. Stworzyliśmy w świetlicy piękne papierowe grzyby, które zamieniły naszą salę w jesienny las.

25 października 2018 r. obchodziliśmy w świetlicy przy ul. Konwaliowej Światowy Dzień Kundelka.  Uczniowie dowiedzieli się czym jest kundelek, jak opiekować się zwierzętami, sami również opowiadali o swoich czworonożnych przyjaciołach. Zwieńczeniem zajęć był seans filmu „Zakochany kundel” oraz wykonanie portretu kundelka.

W obu świetlicach pojawił się temat świąt listopadowych - Wszystkich Świętych oraz Zaduszki – uczniowie odpowiadali na pytanie: Czym różnią się te święta i kogo wtedy wspominamy?  Okazało się, że nasi podopieczni dobrze znają te uroczystości, znają również inne ważne dla nich święto, które wywołuje zgoła odmienne emocje, mówimy oczywiście o Halloween. Wszystkim wybierającym się na zbieranie cukierków życzymy udanych łowów!