23 czerwiec

wtorek, 23 czerwca 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – ogłoszenie wyników

Udało się! Znaleźliśmy się wśród szkół, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Już niebawem nasza szkoła wzbogaci się w nowości wydawnicze warte aż 15.000 zł!

To będzie bardzo zaczytany rok!

Zobacz więcej

23 czerwiec

wtorek, 23 czerwca 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Zabierz książkę na wakacje

Biblioteka szkolna przygotowała konkurs,  do którego zapraszamy wszystkich czytelników (uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły), którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez dobrej książki. Zasady są proste:
podczas wyjazdu wakacyjnego zrób zdjęcie, na którym znajdzie się książka z naszej biblioteki oraz, co bardzo ważne, specjalna zakładka, która jest dostępna w bibliotece dla każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w konkursie.
Celem konkursu jest promocja czytelnictwa …

Zobacz więcej

13 maj

środa, 13 maja 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Sto na sto - nasza szkoła dla Patrona

Przed nami wielki dzień - setne urodziny naszego Patrona. Jak zapewne czytaliście w ogłoszeniu - planujemy z tej okazji  kilka działań i w wiele z nich możecie się zaangażować.

Razem tworzymy wirtualną tablicę „100 NA 100”, przygotowując sto różnych prezentów dla Jana Pawła II na setne urodziny. Są to propozycje Wasze i Waszych nauczycieli - prace plastyczne, piosenki, teksty literackie, krzyżówki, przepisy, zadania interaktywne i wiele innych. Dary dla Patr…

Zobacz więcej

13 maj

środa, 13 maja 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Biblioteka zdalnie

Co prawda biblioteka nie może na razie funkcjonować w tradycyjny sposób, ale na pewno zauważyliście, nasi drodzy Czytelnicy, że bibliotekarze są cały czas z Wami!

Od samego początku proponujemy Wam przeróżne zadania – te tradycyjne i te interaktywne, z których wielu z Was korzysta, przy okazji otrzymując (zasłużone!) pochwały :) W ten sposób udało się nam wspólnie odbyć kilkanaście zdalnych lekcji bibliotecznych. Razem obchodziliśmy na przykład Dzień Książki, Dzień Czekolady…

Zobacz więcej

18 marzec

środa, 18 marca 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Drogi Czytelniku!

Masz teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. Niestety - z wiadomych przyczyn - nie wypożyczysz ich w naszej szkolnej bibliotece. Jednak zachęcamy Cię, byś przejrzał swoją domową biblioteczkę i zasoby internetowe - na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

A może skusisz się na prowadzenie ,,Dziennika czytelnika"? Aby Ci to ułatwić, załączamy dwie pomocnicze karty. Jedna z nich to strona tytułowa. Umieść tam swoje imię, nazwisko i klasę. Kolej…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 55