13 wrzesień

niedziela, 13 września 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Narodowe Czytanie 2020 - ,,Balladyna''

Co roku w pierwszą sobotę września w całej Polsce odbywa się Narodowe Czytanie - wydarzenie pod patronatem Prezydenta RP, w którym biorą udział... dosłownie wszyscy, dla których książki, a zwłaszcza literatura polska, to skarb bezcenny. Mogliśmy więc zobaczyć w akcji nauczycieli, bibliotekarzy, aktorów, polityków, biskupów, lekarzy, harcerzy, uczniów i studentów, rodziny i kręgi przyjaciół oraz wiele innych grup społecznych i osób, które w tym roku pochyli…

Zobacz więcej

25 sierpień

wtorek, 25 sierpnia 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Książkowe podarunki od absolwentów

Otrzymaliśmy piękny prezent od naszych Absolwentów oraz ich Rodziców! Była klasa VIIID (jej wychowawcą była pani Katarzyna Pietrucha) postanowiła przeznaczyć uzbierane wspólnie pieniądze na zakup lektur dla uczniów naszej szkoły. W ten sposób biblioteka wzbogaciła się o 65 nowych pozycji („Cudowną podróż”, „Balladynę”, „Opowieść wigilijną” oraz „Szatana z 7 klasy”). Serdecznie dziękujemy!

 

Zobacz więcej

23 czerwiec

wtorek, 23 czerwca 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – ogłoszenie wyników

Udało się! Znaleźliśmy się wśród szkół, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Już niebawem nasza szkoła wzbogaci się w nowości wydawnicze warte aż 15.000 zł!

To będzie bardzo zaczytany rok!

Zobacz więcej

23 czerwiec

wtorek, 23 czerwca 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Zabierz książkę na wakacje

Biblioteka szkolna przygotowała konkurs,  do którego zapraszamy wszystkich czytelników (uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły), którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez dobrej książki. Zasady są proste:
podczas wyjazdu wakacyjnego zrób zdjęcie, na którym znajdzie się książka z naszej biblioteki oraz, co bardzo ważne, specjalna zakładka, która jest dostępna w bibliotece dla każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w konkursie.
Celem konkursu jest promocja czytelnictwa …

Zobacz więcej

13 maj

środa, 13 maja 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Sto na sto - nasza szkoła dla Patrona

Przed nami wielki dzień - setne urodziny naszego Patrona. Jak zapewne czytaliście w ogłoszeniu - planujemy z tej okazji  kilka działań i w wiele z nich możecie się zaangażować.

Razem tworzymy wirtualną tablicę „100 NA 100”, przygotowując sto różnych prezentów dla Jana Pawła II na setne urodziny. Są to propozycje Wasze i Waszych nauczycieli - prace plastyczne, piosenki, teksty literackie, krzyżówki, przepisy, zadania interaktywne i wiele innych. Dary dla Patr…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 57