13 luty

środa, 13 lutego 2019 Monika Jabłuszewska, Justyna Rudomina Aktualności biblioteki

Walentynki z książką

Czy wyznaliście już swoje uczucia ukochanej osobie?
Tak? To świetnie!
Nie? Dlaczego? Może nie wiedzieliście jak? Może nie potrafiliście tego zrobić?

Biblioteka postanowiła w tym roku pokazać Wam, że wielką pomocą, o której nie należy zapominać, są po prostu... książki. To w nich zajdziemy najpiękniejsze miłosne słowa, zaklęcia, wyznania. To tu należy szukać cytatów, które pomogą okazać miłość najbliższym.

Dzień przed Walentynkami w szkole w różnych miejscach - na szybach, ści…

Zobacz więcej

07 luty

czwartek, 07 lutego 2019 Monika Jabłuszewska, Justyna Rudomina Aktualności biblioteki

Wolontariat w bibliotece

W bibliotece trwają prace związane z przenoszeniem księgozbioru do nowego systemu. Jest to proces niezwykle czasochłonny, na szczęście dzieci i młodzież śpieszą nam z pomocą. Niezastąpieni są nie tylko uczniowie, którzy w ramach wolontariatu szkolnego pomagają bibliotekarzom, ale i ci, którzy okazjonalnie zgłaszają zaangażowanie w prace biblioteczne.

Serdecznie dziękujemy.

Zobacz więcej

17 grudzień

poniedziałek, 17 grudnia 2018 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Biblioteka świątecznie

W naszej bibliotece zapachniało już świętami. Roziskrzyły się lampki choinkowe, na gałązkach świerku usiadły ptaszki, a aniołki pilnują regałów z książkami.

Jeszcze kilka dni a także i Wy - drodzy Czytelnicy - poczujecie magię tych pięknych świąt.

Z tej okazji życzymy Wam radosnego odpoczynku w gronie najbliższych Wam osób, niech wypełnią Was spokój i bożonarodzeniowa atmosfera.

I koniecznie znajdźcie czas na to, by pod ciepłym kocem i z kubkiem gorącej czekolady oddać…

Zobacz więcej

10 grudzień

poniedziałek, 10 grudnia 2018 Anna Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Perełka w bibliotece

Podczas prac porządkowych w bibliotece natrafiłyśmy na prawdziwy skarb, jakiego nikt by się tutaj nie spodziewał: dwujęzyczny „Wykaz urządzeń i obwieszczeń w Dzienniku Urzędowym Królewskiey Regencyi w Poznaniu” z …1826 roku! W wykazie tym opisane są wszystkie codzienne sprawy, jakimi żyła ówczesna Wielkopolska: podatkowe, weterynaryjne, kryminalne, osobiste… Niezależnie od wartości antykwarycznej – dla nas na pewno jest to „perełka”, w której odbija się obraz życia sprzed p…

Zobacz więcej

05 grudzień

środa, 05 grudnia 2018 Monika Jabłuszewska, Justyna Rudomina Aktualności biblioteki

Biblioteka na Konwaliowej

Na półkach biblioteki na ulicy Konwaliowej kolejne nowiusieńkie książki czekają na najmłodszych Czytelników! Świetny sposób na doskonalenie umiejętności czytania, poznawanie świata i rozwijanie wyobraźni.

Do zapoznania się z literaturą dziecięcą zapraszamy również rodziców - daje ona szeroki wachlarz wspólnych tematów i pozwala spojrzeć na świat oczami dziecka! 

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 18