13 maj

środa, 13 maja 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Biblioteka zdalnie

Co prawda biblioteka nie może na razie funkcjonować w tradycyjny sposób, ale na pewno zauważyliście, nasi drodzy Czytelnicy, że bibliotekarze są cały czas z Wami!

Od samego początku proponujemy Wam przeróżne zadania – te tradycyjne i te interaktywne, z których wielu z Was korzysta, przy okazji otrzymując (zasłużone!) pochwały :) W ten sposób udało się nam wspólnie odbyć kilkanaście zdalnych lekcji bibliotecznych. Razem obchodziliśmy na przykład Dzień Książki, Dzień Czekolady, Dzień Europy, Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, Dzień Czytania Utworów Tolkiena, Dzień Teatru i wiele innych.

Udało nam się zachęcić także Was do akcji „Żonkile”, a podczas Tygodnia Biblijnego poznawaliśmy Biblię (również jako dzieło kultury).

W ramach „informacji bibliotecznej” dzielimy się z Wami faktami na temat istotnych rocznic czy świąt, zaproponowałyśmy Wam także „popołudnia literackie” - i wielu z Was z nich skorzystało.

Stałym już elementem tygodnia jest podzielenie się z Wami i Waszymi Rodzicami linkami do „legalnej kultury” w domu – wysyłamy do Was informacje o spektaklach teatralnych, koncertach, audiobookach, filmach i serialach, e-bookach, audiobookach, wystawach muzealnych, kolorowankach i wielu innych. I wiemy, że ten „cykl” cieszy się powodzeniem i rzeczywiście z tych propozycji korzystacie. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło!

Mamy też nadzieję, że pracujecie nad „Dziennikiem czytelnika” :)

Do zobaczenia w przestrzeni wirtualnej – i oby szybko! - w bibliotece!