28 wrzesień

sobota, 28 września 2019 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Czy byłeś już w Sali Patrona?  Zobacz koniecznie!

Czy wiecie, że w naszej szkole znajduje się ,,Sala Patrona"? Myślimy, że nie każdy tam był, a szczególnie uczniowie, którzy przybyli do nas dopiero w tym roku szkolnym. Tymczasem - naprawdę warto poprosić wychowawcę, aby poświęcił jedną lekcję wychowawczą na krótką wycieczkę w to miejsce.

,,Sala Patrona" znajduje się na drugim piętrze naszej szkoły i spełnia jednocześnie kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest gromadzenie wszystkiego, co dotyczy naszego Patrona - Karola Wojtyły, czyli książek, fotografii, albumów, czasopism i wycinków z prasy. Szczególne miejsce zajmują artykuły dotyczące dwóch wydarzeń - radosnego, czyli nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, oraz smutnego, czyli  śmierci Patrona. Na stole wystawowym odnajdziemy również specjalną księgę zawierającą wpisy wszystkich, którzy chcieli się pożegnać  z Ojcem Świętym.


W sali znajduje się także dokumentacja życia szkolnego - kroniki, wzory pism, ,,Księga sukcesów" oraz ,,Księga wycinków prasowych" zawierająca artykuły z czasopism o naszych uczniach.
Na tylnej ścianie pomieszczenia podziwiać można również fotografie naszych najlepszych absolwentów, a w gablocie przyjrzeć się medalowi, którym zostali oni uhonorowani.


Tutaj odbywają się także posiedzenia rad pedagogicznych i zebrania. 26 września 2019 r. w ,,Sali Patrona" gościliśmy między innymi wybitnych naukowców, przedstawicieli Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, którzy przyjechali do nas na konferencję inaugurującą projekt ,,Szkoła ćwiczeń". Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie w aktualnościach na stronie szkoły.

Jeśli jeszcze nie byliście w ,,Sali Patrona" - koniecznie nadróbcie to w najbliższym czasie!

,,Salą Patrona" opiekuje się biblioteka szkolna.