18 marzec

środa, 18 marca 2020 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

Drogi Czytelniku!

Masz teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. Niestety - z wiadomych przyczyn - nie wypożyczysz ich w naszej szkolnej bibliotece. Jednak zachęcamy Cię, byś przejrzał swoją domową biblioteczkę i zasoby internetowe - na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

A może skusisz się na prowadzenie ,,Dziennika czytelnika"? Aby Ci to ułatwić, załączamy dwie pomocnicze karty. Jedna z nich to strona tytułowa. Umieść tam swoje imię, nazwisko i klasę. Kolejna karta  to pomysł na notatki z przeczytanej książki - możesz tam zapisywać informacje o bohaterach, miejscu akcji, najciekawszych przygodach. Jest też miejsce na Twoją opinię o lekturze. Tę kartkę możesz wydrukować wiele razy, ponieważ zakładamy, że przeczytanych książek będzie więcej niż jedna!
Oczywiście reszta należy do Ciebie. Wymyśl jak ,,zmontować" dziennik. Zepniesz go spinaczem? Zszyjesz? Włożysz kartki do skoroszytu? W koszulki? 
Co jeszcze dołączysz do dziennika? Może dodatkowe obrazki inspirowane lekturą? Może ciekawostki o autorze spisane na dodatkowych kartkach? Wycinki z gazet nawiązujące do przeczytanych książek? Opowiadania na ich podstawie? Opisy postaci? ,,Wywiady" z bohaterami?

Na pewno masz wiele wspaniałych pomysłów! Koniecznie je wykorzystaj! Pisz, rysuj, ale przede wszystkim czytaj! A po powrocie (oby szybkim!) do szkoły koniecznie pokaż nam swój dziennik! Będziemy czekać :)

Życzymy zdrowia i pasjonujących lektur!

Do miłego zobaczenia!