18 listopad

sobota, 18 listopada 2023 Lena Kamińska 7a, Małgosia Młodkowska 7a, Kacper Binczewski 8b Aktualności biblioteki

Jesienny projekt SOCIOMOVENS 2023

Projekt socioMovens Poznań odbył się w dniach 23-28.10 2023 r. w domu rekolekcyjnym księży Werbistów w Chludowie. Uczestniczyli w nim uczniowie z trzech poznańskich i podpoznańskich szkół: Zespołu Szkół Zakonu Pijarów Poznań, Szkoły Podstawowej nr 67 w Poznaniu oraz naszej, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie.

Tematem tegorocznego projektu było „Zdrowie psychiczne i profilaktyka uzależnień”. Uczestnicy mieli okazję spotkać się ze specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego: lekarzem, psychologiem i psychiatrą Wojciechem Żakiem, psychologiem Krzysztofem Głowackim i terapeutą zajęciowym Pawłem Nygą, a także z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i umysłową.

Uczestnicy projektu odbyli trzy kilkugodzinne wycieczki do Poznania, podczas których mogli doświadczyć, czym jest wolontariat oraz poznać osoby z niepełnosprawnością. Przykładami takich miejsc była „Arka” fundacji L’Arche, Zielone Centrum oraz Łącznik, gdzie odbyły się warsztaty w zakresie umiejętności miękkich.

Dom Misyjny, w którym odbył się projekt, ugościł uczestników, spełniając najwyższe oczekiwania. Otoczony pięknym terenem zapewnił komfort organizacji wielu zabaw integracyjnych mających na celu zawarcie głębszych przyjaźni między członkami projektu.

Podsumowując: była to niesamowita przygoda! Uczniowie z pewnością będą wspominać to przez długi czas, pełni nadziei, że w niedalekiej przyszłości będzie czekać na nich więcej takich projektów.