28 październik

poniedziałek, 28 października 2019 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności biblioteki

WOLONTARIAT: Czas stracony czy bezcenny?

Od początku września spora grupa uczniów naszej szkoły aktywnie włącza się w działania wolontariatu na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Wolontariusze na stałe wpisali się w biblioteczne środowisko, od początku roku pomagając przy stemplowaniu podręczników, porządkowaniu zaplecza, przyjmowaniu nowych książek do biblioteki. W przerwach malują motyle dla Hospicjum Palium i przepisują wiersze Zbigniewa Herberta stanowiące upominki dla podopiecznych domów opieki społecznej.

Nasi uczniowie biorą też udział w akcjach koordynowanych przez Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie: asystowali między innymi uczestnikom VII edycji Sucholeskiej Dziesiątki Fightera,pomagali przy turnieju integracyjnym Basket Team,  przy obsłudze XXI RAJDU ROWEROWEGO im. Leszka Roszczyka ,,Pieczona Pyra”- Zielątkowo 2019 i przy zgrupowaniu kadry karate na Politechnice Poznańskiej.

Dziewięcioosobowa grupa pomagała również w jesiennych porządkach w zabytkowym parku przyklasztornym w Chludowie. Przy okazji wolontariusze zwiedzili nowo otwarte muzeum poświęcone misjom i wybitnym Wielkopolanom: o. Marianowi Żelazkowi i o. prof. Piotrowi Nawrotowi.

W ostatnią sobotę nasi uczniowie obsługiwali Wielki Test o Gminie Suchy Las, a także stanęli w szranki konkursowe – dziękujemy za reprezentowanie naszej Szkoły!

W każdą środę o 7.15 „zaczytani wolontariusze” spotykają się w bibliotece, by poznawać i podejmować nowe zadania. Dołącz do nas – zapraszamy! Twój czas jest bezcenny!