06 listopad

czwartek, 06 listopada 2014 Mikołaj Illukowicz Aktualności Rady Rodziców

Spotkanie z Panem Przemysławem Kieliszewskim

Gdyby przyjąć podział naszych gości wg schematu wykształcenia zawodowego okazałoby się najprawdopodobniej, że prym wiodą prawnicy. Jest to o tyle zaskakujące, że zapraszamy do Gimnazjum głównie przedstawicieli świata kultury. Tymczasem okazuje się, że wielki znawca opery i dyrektor największych polskich teatrów wielkich, Pan Sławomir Pietras, jest z wykształcenia prawnikiem. Podobnie jeden z liderów grupy Audiofeels, którą gościć będziemy w kwietniu. Swój epizod ze studiami prawniczymi miał również Rafał Bryndal, którego gościliśmy dwa lata temu. 

Do listy prawników – ludzi kultury dopisaliśmy właśnie kolejne nazwisko. To Pan Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Prawnik z wykształceniem muzycznym, dr nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Od 20 lat menedżer artystów oraz zespołów muzycznych w Polsce i za granicą. Organizator kilkuset koncertów i przedstawień.

Nasz gość przed laty uczestniczył również w reformie i powołaniu nowej instytucji kultury – Poznański Chór Chłopięcy. Nagrany wówczas ze jego namową swego rodzaju protest song, wykonany w całości właśnie przez młodzież posłużył za kanwę spotkania z naszymi gimnazjalistami.