12 październik

poniedziałek, 12 października 2015 Martyna Gwiazda kl. IE Aktualności Rady Rodziców

Niezwykłe spotkanie z Piotrem Kaźmierczakiem

Piotr Kaźmierczak - absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Z zawodu aktor. W 1999 r. stworzył swój własny zespół teatralny. Grał w wielu znanych przedstawieniach, m.in., wśród nich na wyróżnienie zasługują ,,Dziady”, ,,Samobójcy”, ,,Książę niezłomny”.
12 października, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie zagościł znany aktor – Piotr Kaźmierczak. Powitały go gromkie oklaski. Spotkanie poprowadził jak zwykle przewodniczący Rady Rodziców pan Mikołaj Illukowicz. Pan Piotr przygotował interesujące ćwiczenia polegające na improwizowaniu (gra impro). Wybrani z publiczności uczestnicy przedstawili się i zaczęli grać w grę na koncentrację (TAK/NIE). Przy zabawie było dużo śmiechu, aż do momentu rozpoczęcia nowej zabawy. Nikt się nie nudził, a wszyscy bawili się świetnie, choć gra była zawiła. Publiczność wykazywał entuzjazm, wszyscy się śmiali i klaskali, dopingując uczestników zabaw.
Po takim miłym wstępie – aktor dalej prowadził intrygujące zajęcia i tłumaczył nam, jaki był cel wcześniejszych ćwiczeń. Po chwili zaczęliśmy następną zabawę. Wkroczyliśmy w orientalne klimaty. Pan Piotr podzielił uczniów na dwie grupy. Jedna stworzyła japońską orkiestrę, a druga naśladowała odważnych samurajów. Była to najśmieszniejsza zabawa. Aktorzy i muzycy spisali się na medal, byli znakomici!
Następnie Pan Kaźmierczak ogłosił czas na rozmowę. Na początku przedstawił nam, czym się naprawdę zajmuje i jakie jest jego hobby. Rozmowa o emocjach, sukcesie, tremie, psychice i talencie wywoływała śmiech, a także głębokie przemyślenia. Odpowiedzi na wszystkie zadane pytania były bardzo ciekawe. Aktora nie krępował tłum słuchaczy. Mówił odważnie i interesująco. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, zwłaszcza teatralnych przysłów, żartów i przesądów. Nikt nie zauważył, kiedy spotkanie dobiegło końca. Wszyscy głośno klaskali i uśmiechnięci opuścili salę.
Po spotkaniu pozostały miłe wspomnienia. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało i z niecierpliwieniem czekają na następne odwiedziny artysty!