24 listopad

wtorek, 24 listopada 2015 Natalia Ankudo-Jankowska i Aleksandra Panek kl. IIIE Aktualności Rady Rodziców

Piłkarze Lecha w murach Gimnazjum

Dnia 24 listopada 2015 roku do naszej szkoły przyjechali znani i cenieni piłkarze grający w obronie poznańskiej drużyny Lech Poznań - Dariusz Dudka i Marcin Kamiński. Jak wiadomo, w szkole piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzież.
Podczas spotkania padało dużo pytań ze strony uczniów i wyczerpujących odpowiedzi ze strony gości. Młodzież w szczególności zainteresowały zmiany w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań, a konkretnie tego, co sądzą o nowym trenerze, Janie Urbanie. Obydwaj piłkarze stwierdzili z zgodnością ,iż pojawienie się nowego trenera dodało sił drużynie, gdyż jak wiadomo każdy chce zabłysnąć przed nowym trenerem. Na spotkaniu padały również pytania dotyczące silnych przeciwników, i czy jest się czego bać? Jak wyjawił nam Marcin Kamiński "nie można podchodzić do przeciwnej drużyny, jakby byli silniejsi czy też słabsi. Każda drużyna jest na swój sposób silna i ma swoje dni, raz gorsze, raz lepsze. Jednak najważniejsze jest dobre podejście do rozgrywki i traktowanie przeciwnika jak równego sobie".

W drużynie, oprócz rodowitych Polaków, gra wielu zagranicznych zawodników, takich jak Denis Thomalla - Niemiec, czy też pochodzący z Gambii Kebba Ceesay. Nasi uczniowie spytali więc, jak wygląda komunikacja między piłkarzami. Obcokrajowcy z drużyny płynnie mówią po angielsku, z czasem zaczynają rozumieć w języku polskim, jednak odpowiedź z nich strony po polsku sprawia kłopoty. Wszyscy jako drużyna wspierają się i pomagają sobie w trudnych momentach, co zwiększa morały drużyny. Co zaciekawiło uczniów to to, w jaki sposób piłkarze traktują kibiców? Na to pytanie Dariusz Dudka odpowiedział tak: "gdy gramy i mamy ważne chwile, przyznaje, kibice znikają, jednak, ten moment pomiędzy rozgrywkami , gdy unoszę głowę i rozglądam się widzę tyle osób, które wierzą we mnie, w nas. Jest to niesamowite i za to dziękujemy". Dowiedzieliśmy się również o zainteresowaniach poza piłką. Marcin Kamiński przyznał, że wolny czas poświęca na doskonalenie języka, a dla przyjemności ogląda mecze NBA, natomiast Mariusz Dudka biegał wyczynowo, obecnie robi to dla przyjemności.
Podsumowując, spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Padło mnóstwo ciekawych pytań i dzięki takiemu spotkaniu mieliśmy okazję uzyskać na nie odpowiedź od zawodowych piłkarzy, poznaliśmy przez to zawodników "od podszewki", można powiedzieć od szatni.