18 listopad

piątek, 18 listopada 2016 Małgorzata Bundyra Warańska, Marcelina Francuz, kl. IID Aktualności Rady Rodziców

Spotkanie z panem Januszem Krucińskim

W piątek 18 listopada 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, zorganizowane przez Radę Rodziców. Tym razem wszyscy drugoklasiści mieli okazję poznać jednego z najlepszych polskich aktorów teatralnych – pana Janusza Krucińskiego. Jest on nie tylko aktorem, ale także wokalistą zespołu "Ordalia”. Grał między innymi w sztukach takich jak: „Ania z Zielonego Wzgórza", "Skrzypek na dachu", "Jekyll & Hyde", „Mamma Mia!”, „Notre Dame de Paris”. Janusz Kruciński zdobył liczne nagrody m.in. Związku Artystów Scen Polskich, czy nagrody publiczności.

Gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących pracy aktora, np. tego, ile czasu aktor potrzebuje na nauczenie się scenariusza albo co robić w momencie, kiedy zapomni się tekstu. Usłyszeliśmy też wiele historii związanych z pracą pana Janusza. Na koniec spotkania nasz gość wraz z grupą gimnazjalistów wykonał dwa utwory: zespołu „Dżem” – „Sen o Victorii” oraz grupy „Perfect” - „Nie mogę Ci wiele dać”. Uczniowie z naszej szkoły grali na instrumentach takich jak: ukulele, skrzypce, flet, pianino oraz perkusja. Miałam okazję spytać jednej z osób, jak przebiegała współpraca z panem Januszem Krucińskim. Wspólne przygotowania wspominała z wielkim entuzjazmem i przyznała, że było to jedno z jej lepszych doświadczeń muzycznych.

Na koniec spotkania przewodniczący Rady Rodziców pan Mikołaj Illukowicz, wręczył panu Januszowi Krucińskiemu statuetkę „Przyjaciela gimnazjum”.

Refleksje uczennic z prób z Panem Januszem Krucińskim

"Próby rozpoczęły się już 14 listopada i trwały codziennie po godzinie. Było niesamowicie. Zupełnie jak w musicalu! Każdy realizował siebie, a zarazem wykonywał pracę.

Nadszedł dla nas ważny dzień, a mianowicie pierwsza próba z artystą! Przesłuchał nas i pochwalił za wykonanie dobrej pracy. Pan Janusz zmienił kolejność instrumentów i można było zaczynać oficjalne próby. 18 listopada odbył się występ. Dawno tak dobrze się nie bawiłam!

Wszystkie instrumenty rozbrzmiewały w Teatrze na Palecie. To było ekscytujące, że w niecały tydzień, nasz zespół pod nadzorem Pani Agnieszki Włodarczak, zagrał tak dobry koncert!”

Martyna Gwiazda kl.IIE

"Praca z p. Krucińskim była niesamowita. Wniósł on do naszego zespołu mnóstwo pozytywnej energii. Na próbie można było poczuć miłą atmosferę. Uśmiech wszystkim towarzyszył do samego końca, a nawet dłużej.

Pan Kruciński zaraził nas swoją pasją, swoim entuzjastycznym podejściem do życia."

Anna Jasińska kl. IIC