23 listopad

środa, 23 listopada 2016 Małgorzata Bundyra Warańska, Oliwia Krzesaj kl. IF Aktualności Rady Rodziców

Spotkanie z Lechem Dyblikiem

„LEPSZE NIŻ RACHUNEK SUMIENIA”

Dnia 23 listopada 2016 r. w murach naszego gimnazjum gościliśmy znanego aktora, pana Lecha Dyblika. Znany jest on m.in. z takich seriali jak: „Świat według Kiepskich”, „Klan”, czy „Miodowe Lata”. Nasze spotkanie nie dotyczyło jednak aktorstwa, a … życia. Gość poruszył bardzo trudny temat, jakim są uzależnienia.

Pan Dyblik przedstawił się jako alkoholik – niepijący od blisko trzydziestu lat.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak alkoholizm lub inne nałogi mogą zniszczyć człowiekowi życie i utrudnić kontakt z najbliższymi. Nasz Gość dał piękne świadectwo, jak można wyjść z nałogu, jak znaleźć wspólny język z bliskimi – czasami nawet współmałżonkiem, dzieckiem czy rodzicem. Przekazał nam kilka życiowych rad. Między innymi wspomniał o sile słowa.

Do dziś odwiedza w więzieniach czy ośrodkach odwykowych ludzi walczących z nałogami i wspiera ich w tych trudnych chwilach.
Pan Lech opowiadał nam także o swojej pasji, którą okazała się muzyka. To właśnie ona pomaga czasami na wyrażenie tego, czego słowami czy gestami wyrazić się nie da… Wysłuchaliśmy dwóch ballad w języku rosyjskim.

Gimnazjaliści szczerze dziękowali za tak wyjątkowe spotkanie i lekcję życia.