27 styczeń

sobota, 27 stycznia 2018 Marta Heldt kl. IID, Justyna Rudomina Aktualności Rady Rodziców

Jasne i ciemne strony sławy - spotkanie z Krzysztofem Antkowiakiem                                                                         

Wychodzę ze skóry, 
Chcę podnosić góry,
I kiedyś to uda mi się...

(wyk. K. Antkowiak sł. Jacek Cygan)
                                                                                                          

Dnia 25 stycznia 2018 roku mieliśmy okazję gościć pana Krzysztofa Antkowiaka, artystę, który zaistniał w show-biznesie już w nastoletnim wieku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Radę Rodziców i poprowadzone w formie wywiadu przez Przewodniczącego Rady Rodziców, pana Mikołaja Majchrzaka. Pan Krzysztof zachęcał także uczniów do zadawania najróżniejszych pytań, nawet tych trudnych, na które chętnie odpowiadał.

Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział uczniom o swojej drodze do sukcesu, o szczęściu, które go spotkało. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pan Antkowiak trafił na Festiwal Piosenki w Opolu w roku 1988 i jak osiągnął sukces. Dowiedzieliśmy się również, jak odebrali to jego rówieśnicy.

Nasz gość jako kilkunastolatek zrobił zawrotną karierę i zdobył ogromną popularność dzięki przebojowi „Zakazany owoc”. W krótkim czasie i zupełnie niespodziewanie stał się rozpoznawalny, a do jego domu przychodziły listy od tysięcy fanek. Mogłoby się wydawać, że to bajka, ale niestety, były też ciemne strony tej przygody.

Pan Krzysztof otwarcie opowiedział nam, jak programy, które często oglądamy w telewizji, wyglądają po drugiej stronie kamery. Uświadomił, że obecnie muzyka, a nawet artysta są produktami stworzonymi przez przemysł muzyczny. Nie ukrywał też prawdy o swoich uzależnianiach (m.in. od hazardu) i problemach, z którymi się zetknął. Na szczęście udało mu się pokonać swoje słabości i odnaleźć spokój. Dziś tworzy muzykę oryginalną, niekomercyjną, ale własną, prawdziwą. Robi to, co kocha. Czuje się spełnionym artystą.

Pod koniec spotkania pan Krzysztof Antkowiak zachęcał nas, byśmy nie bali się spełniać swoich marzeń i wytłumaczył, że jeśli naprawdę lubimy coś robić, na pewno osiągniemy sukces. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym będziemy mieli okazję poznać jeszcze wiele równie inspirujących osób.