29 listopad

środa, 29 listopada 2017 Marcelina Francuz kl. IIID Aktualności Rady Rodziców

Człowiek w drodze

W piątek 24 listopada, na 4 i 5 godzinie lekcyjnej, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie odbyło się kolejne spotkanie z serii spotkań z ciekawymi ludźmi organizowanych przez Radę Rodziców.

Tym razem naszym gościem był podróżnik – Wojciech Kostyk. Pan Wojciech swoje podróże rozpoczął od pielgrzymki Camino de Santiago (szlak św. Jakuba). Nasz gość nie tylko wędruje, ale poświęca się twórczości pisarskiej. Na co dzień prowadzi bloga – Peregrinos –gdzie możemy więcej poczytać o jego przeżyciach w drodze, pisze także książki.

Pan Kostyk opowiedział nam podczas spotkania o tym, jak zaczęły się jego wyprawy, jak czują się pielgrzymi, czego doświadczają. Zostaliśmy obdarowani także niezwykle pożyteczną wiedzą na temat tego, jak sprawnie i ekonomicznie spakować się na długie podróże. Nie zabrakło również podczas spotkania informacji o ciekawych zwyczajach związanych z wędrowaniem, np. dowiedzieliśmy się, że po zakończonym szlaku św. Jakuba pali się buty bądź skarpetki. Oprócz wysłuchania wspaniałych historii związanych z wyprawami pana Wojciecha mogliśmy również obejrzeć wiele zachęcających do podróżowania zdjęć.

Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych i mamy nadzieję na więcej równie interesujących.