28 luty

czwartek, 28 lutego 2019 Karolina Majchrzak kl. IIIG Aktualności Rady Rodziców

Kolorowa, czyli biało - czerwona

W środę, 20 lutego 2019 r., klasy trzecie miały niesamowitą okazję uczestniczyć w sfinansowanym przez Radę Rodziców, nietypowym przedstawieniu organizowanym przez Fundację Banina, pt. „Kolorowa, czyli biało-czerwona”. Gdy spektakl zaczął się, wszyscy byliśmy przekonani, że będzie to kolejna konfrontacja z jakąś ciekawą osobą: aktorem, sportowcem, albo muzykiem. Nikt nie spodziewał się, że zostaniemy poddani manipulacji, i to, co na początku wydawałoby się zwykłym spotkaniem, przerodzi się w niezwykle burzliwą dyskusję na tematy takie jak nienawiść, dyskryminacja czy patriotyzm.

Do klasy nagle wpadł Hubert (grany przez aktora znanego z serialu produkcji TVN „19+” - Hubert Dyl), który wyraził chęć kandydowania na przewodniczącego samorządu szkolnego i w tym celu pragnął przedstawić nam swój program wyborczy. Mimo, że nasz samorząd ma już przewodniczącego, o czym wszyscy wiedzieliśmy, udzieliliśmy mu głosu. Na początku zaczął z nami niewinną rozmowę, zyskiwał nasza sympatię, ale… po kilkunastu minutach zaczął głosić bardzo radykalne poglądy. Wtedy rozpoczęła się nad wyraz interesująca dyskusja.

Po zakończeniu przedstawienia, a raczej naszej wspólnej dysputy, mieliśmy okazję porozmawiać o wcześniejszych wydarzeniach, nie tylko z Hubertem (który już wyszedł z roli), ale także reżyserem-Bartłomiejem Miernikiem.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, do zobaczenia tego niezwykłego spektaklu napisanego przez Piotra Przybyłę. Jest to okazja, aby skonfrontować się z postacią, która ma niezwykle kontrowersyjne opinie i nie boi się mówić tego, co myśli.