01 październik

poniedziałek, 01 października 2018 Ewa Trydeńska Aktualności Rady Rodziców

Spotkanie z Mezo

W piątek 21 września 2018 r. uczniowie klas piątych i siódmych wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Mejerem, raperem znanym jako MEZO. 

Jego wizyta w naszej szkole związana była z obchodami 800-lecia Gminy Suchy Las, w które zaangażował się jako jej mieszkaniec. Napisał bowiem utwór pt. "Suchy Las - Jestem stąd!", który nasi uczniowie mogli przedpremierowo usłyszeć, a także obejrzeć teledysk. 

Mezo opowiadał o swojej karierze muzycznej, jej początkach i pierwszych sukcesach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też sporo na temat pozamuzycznej pasji artysty, jaką jest bieganie oraz gra w tenisa. Opowieści przeplatane były licznymi zdjęciami, na których raper uwiecznił ważniejsze wydarzenia ze swojej kariery muzycznej, ale też tej sportowej. Mówił o tym, jak ważna jest determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu, zapewniał młodych słuchaczy, że na sukces trzeba zapracować. Niejednokrotnie należy wziąć sprawy w swoje ręce zamiast czekać, aż ktoś inny zrobi to za nas. Tak było z pierwszym albumem Mezo, którego wydaniem - od nagrania muzyki po wydruk okładki - zajął się sam.

Gość chętnie odpowiadał na pytania publiczności, zapraszał na swój jubileuszowy koncert, który odbyć się miał następnego dnia w Centrum Kultury. Jedna z uczennic otrzymała od niego w prezencie płytę "Życiówka" z autografem.