09 grudzień

sobota, 09 grudnia 2017 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Szkolne Mikołajki

8 grudnia pojawiło się w naszej szkole wielu Mikołajów i elfów - uczniowie ubrali czerwono-białe czapeczki, a także bluzy i swetry z motywem świątecznym. To wszystko z okazji Mikołajek, które przesunięto na piątek, ze względu na odbywające się przez 3 dni egzaminy próbne gimnazjalistów z klas trzecich. Tego dnia w sklepiku szkolnym można też było nabyć świąteczne pierniki z cukierni Jagódka. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Tymka, zmagającego się z chorob…

Zobacz więcej

01 grudzień

piątek, 01 grudnia 2017 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Dzień Życzliwości

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Został ustanowiony w USA w 1973 roku z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw konfliktowi między Izraelem a Egiptem.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II postanowił rozszerzyć jego obchody na cały tydzień, angażując uczniów w szereg działań. Przez dwa dni działała tzw. „Życzliwa poczta”. Do samorządowej skrzynki kontaktowej każdy mógł w…

Zobacz więcej

24 listopad

piątek, 24 listopada 2017 Adrianna Szczodrzyńska kl. 3B, Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Razem dla Bogusza

W tym miesiącu w naszej szkole odbyła się kolejna tura zbierania plastikowych nakrętek. Jak zwykle spotkała się ona z dużym odzewem ze strony uczniów.

Równolegle w Szkole Podstawowej nr 1 trwa zbiórka nakrętek, której celem jest pomoc małemu Boguszowi, który walczy z rzadką chorobą Battena. 18 listopada odbył się festyn charytatywny, w ramach którego były zbierane środki na leczenie chłopca eksperymentalną terapią, która ma być przeprowadzona w Pekinie.

Samorząd Uczniowski S…

Zobacz więcej

27 październik

piątek, 27 października 2017 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Dzień bez mundurka

26 października był pierwszym w tym roku szkolnym dniem bez mundurka.

Samorząd Uczniowski zaproponował, by klasy czwarte ubrały się na pomarańczowo, a siódme na fioletowo. Gimnazjaliści z klas drugich mieli na sobie stroje w kolorze białym, zaś wśród trzecioklasistów dominowała czerń.

Jak się okazało, przed największym wyzwaniem stanęli uczniowie klas siódmych: znalezienie w szafie fioletowych ubrań graniczyło z cudem. Za to czwartoklasistów w kolorze dyni trudno było dziś …

Zobacz więcej

25 październik

środa, 25 października 2017 Adrianna Szczodrzyńska kl. IIIB Aktualności samorządu

Zbiórka zniczy

Nie każdy wie, że na terenie dawnej wsi Chojnica (a dziś poligonu wojskowego w Biedrusku) znajduje się stary cmentarz. Założono go około 1904 roku, a pochowani są na nim głównie żołnierze biorący udział w I wojnie światowej. Po 1945 roku popadł on w zapomnienie. Na szczęście nie brakuje ludzi, którym los tej nekropolii nie jest obojętny i dbają o jej utrzymanie.

Z inicjatywy Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego trwa w naszej szkole zbiórka zniczy, które zapłoną w listopadzie …

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 47