25 wrzesień

środa, 25 września 2019 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Dzień kropki

Już po raz jedenasty w ponad 100 krajach na świecie 15 września obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) - uznawany za święto kreatywności, odkrywania własnych talentów i pokonywania barier.

Dzień Kropki zainspirowany został książką Petera Reynoldsa pt. ,,The Dot'', opowiadającą o małej Vashti, której brakowało wiary we własne możliwości. Dzięki nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a  wydano ją naw…

Zobacz więcej

07 wrzesień

sobota, 07 września 2019 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Zbiórka nakrętek dla Stefanii

Zaczął się kolejny rok szkolny, w którym Samorząd Uczniowski w naszej szkole prowadzić będzie zbiórkę plastikowych nakrętek. Przekażemy je rodzicom małej Stefanii. Dziewczynka urodziła się w 2015 roku. Stwierdzono u niej niewydolność oddechową, a także wodogłowie, łagodne zwężenie zastawki tętnicy płucnej, ubytek przegrody międzykomorowej i wrodzoną wadę serca.

Środki pieniężne uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczane są na rehabilitację ruchową, zakup leków, s…

Zobacz więcej

07 czerwiec

piątek, 07 czerwca 2019 Aleksandra Młodziejowska kl. VIII C Aktualności samorządu

Savoir vivre, czyli słów kilka o dobrych manierach

"Dobre maniery nigdy nie wychodzą z mody."
                                    Adriana Trigiani

Wierzymy, że każdy z nas wie, jak ważna jest umiejętność odpowiedniego zachowania się w poszczególnych sytuacjach. Chcąc przypomnieć o tych najistotniejszych zasadach, członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wystawę edukacyjną dotyczącą m.in. kulturalnego zachowania w szkole, muzeum, teatrze, a także reguł obowiązujących przy stole. Na tablic…

Zobacz więcej

31 maj

piątek, 31 maja 2019 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Wielka Zbiórka Książek zakończona

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Wielkiej Zbiórce Książek! To dzięki Wam zapełniliśmy aż osiem kartonów, w których znalazło się blisko 600 książek!

Cieszymy się, że już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły przyczynią się do powstania bibliotek na oddziałach szpitalnych w całej Polsce.
Zobacz więcej

25 maj

sobota, 25 maja 2019 Aleksandra Młodziejowska kl. VIII C Aktualności samorządu

Dzień Patrona

18 maja 2019 r. obchodziliśmy 99. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły, Papieża Jana Pawła II. Dla naszej szkoły miał, ma i zawsze będzie miał bardzo duże znaczenie. To właśnie On jest autorem słów, które widoczne są w szkolnej auli:

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali."

Dokonanie wyboru patrona szkoły oficjalnie odbyło się 30 kwietnia 2003 roku, gdy samorząd uczniowski, rada pedagogiczna oraz rada rodziców jednomyślnie przyjęła osobę św. Jana Paw…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 89