04 maj

piątek, 04 maja 2018 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca od 1982 roku obchodzony jest na świecie 29 kwietnia. To święto ustanowione przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Wiedząc, że wielu naszych uczniów lubi tańczyć, a spora grupa, trenuje taniec na co dzień, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować szkolne obchody tego święta.

Najpierw, kilkanaście dni wcześniej, wszystkie klasy losowały styl taneczny, na temat którego miały przygotować plakat i wyeksponować go na drzw…

Zobacz więcej

24 kwiecień

wtorek, 24 kwietnia 2018 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Wielka zbiórka książek 2018

23 kwietnia 2018 r. Samorząd Uczniowski rozpoczyna zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży.

Zajrzyj na swoją półkę - może masz na niej książki, których już nie potrzebujesz? Przynieś je do szkoły! Trafią one na oddziały dziecięce do szpitali, dlatego ważne, by były nowe lub w bardzo dobrym stanie.

Zbiórka zakończy się 18 maja.

Książki zbieramy w sali multimedialnej. W zeszłym roku zebraliśmy ich ponad 500. Ile zgromadzimy tym razem?

Szczegóły akcji na stronie: zaczytani…
Zobacz więcej

15 kwiecień

niedziela, 15 kwietnia 2018 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Pomoc dla "Azorka"

Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował akcję na rzecz schroniska Azorek w Obornikach. Jak zawsze, uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli w niej udział. Zebraliśmy sporo karmy, a także koce, legowiska i środki lecznicze, które dzięki uprzejmości przewodniczącego Rady Rodziców, pana Mikołaja Majchrzaka, dostarczono w marcu do schroniska.

Na miejscu przedstawiciele Samorządu, Ania i Janek, mieli też okazję wyprowadzić jednego z psów na spacer.

Niedawno otrzymaliśm…

Zobacz więcej

10 marzec

sobota, 10 marca 2018 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Góra Grosza

Podsumowaliśmy akcję „Góra Grosza”, która trwała od 27 listopada do 2 stycznia. Bardzo się cieszymy, że powtórnie wzięliśmy udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu organizowanym przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku zebraliśmy 307 zł 90 gr. Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom zaangażowanym w tę akcję, a w szczególności klasom czwartym – niektóre przekazały po kilka dużych słoików wypełnionych monetami.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom, które z różnych pow…

Zobacz więcej

06 marzec

wtorek, 06 marca 2018 Adrianna Szczodrzyńska kl. IIIB Aktualności samorządu

Dzień plażowicza

28 lutego 2018 r. odbył się kolejny "dzień bez mundurka". Nazwaliśmy go przekornie Dniem Plażowicza, bo choć za oknem sroga zima, w naszej szkole panowała ciepła wakacyjna atmosfera. Wiele osób ubrało krótkie spodenki, T-shirty, słomiane kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. Niektórzy mieli na nogach klapki i sandały. Nie zabrakło również "plażowiczów" z poczuciem humoru.

Podczas przerwy na auli naszej szkoły został rozwinięty parawan, który choć zazwyczaj wbijany w ciepły nad…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 60