18 październik

czwartek, 18 października 2018 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

BohaterON - kartki dla Powstańców Warszawskich

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przystąpiła w tym roku do III edycji akcji BohaterON.
BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek pocztowych. 

W ciągu ostatnich trzech tygodni wychowawcy klas 4-8 i 3 gimnazjum przeprowadzili w swoich klasach lekcje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, a na kolejnych uczniowie wypisywali specjalne kartki pocztowe. Mogli w ten sposób przekazać podziękowania i pozdrowienia, wyrazy szacunku i podziw dla bohaterów Powstania. Czasem było to parę zdań, czasem jedno słowo.

Niektórzy ozdobili kartki rysunkami: oprócz licznych serc pojawiły się na nich biało-czerwone flagi i symbol Polski Walczącej. Wśród piszących znaleźli się też tacy, którzy licząc na odpowiedź postanowili zostawić na kartkach swój adres.

Można było napisać do dowolnego Powstańca, lub wybrać konkretną osobę, której historia przedstawiona została na stronie internetowej kampanii BohaterON. Autor kartki wiedział wówczas, że swoje słowa kieruje do sanitariuszki, łączniczki lub strzelca służącego w Śródmieściu. 

Wielu naszych uczniów wykazało się dużą wrażliwością dzieląc się przemyśleniami z uczestnikami Powstania. Zobaczcie sami: