01 grudzień

piątek, 01 grudnia 2017 Ewa Trydeńska Aktualności samorządu

Dzień Życzliwości

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Został ustanowiony w USA w 1973 roku z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw konfliktowi między Izraelem a Egiptem.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II postanowił rozszerzyć jego obchody na cały tydzień, angażując uczniów w szereg działań. Przez dwa dni działała tzw. „Życzliwa poczta”. Do samorządowej skrzynki kontaktowej każdy mógł wrzucić liścik z pozdrowieniami i miłymi słowami, który potem dostarczono do adresata. Skrzynka bardzo szybko zapełniła się niemal po brzegi. Pozdrowienia dotarły nie tylko do uczniów, ale też do nauczycieli i innych pracowników szkoły.

We wtorek, 21 listopada, członkowie Samorządu Uczniowskiego witali wchodzących do budynku szkoły przy ul. Poziomkowej rozdając uśmiechy, czyli naklejki z wesołymi buźkami, którymi wszyscy chętnie przyozdabiali swoje ubrania. Podczas całego tygodnia lekcje wychowawcze poświęcone były tematowi życzliwości i jej znaczeniu w codziennym życiu. Uczniowie klas czwartych pisali kartki i listy do chorych dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Korzystając z bazy adresów zamieszczonych na stronie internetowej akcji, każdy mógł wybrać konkretną osobę, której chciałby sprawić radość i dobrym słowem wesprzeć w chorobie. W kopertach znalazły się nie tylko życzenia zdrowia i szczęścia, ale także naklejki, kolorowanki, rysunki, kartki świąteczne i inne drobiazgi, które na pewno przywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci. Klasy siódme i gimnazjalne stworzyły wspólnie Drzewo Życzliwości, które pojawiło się w auli szkoły. Wszyscy własnoręcznie przygotowali kolorowe liście, na których zapisywali swoje skojarzenia i przemyślenia związane z byciem życzliwym. Przeczytać więc można było na nich hasła takie jak:  „uśmiech”, „pomaganie innym”, „troskliwość”, „tolerancja”, „koleżeństwo”, „szacunek”.

Wierzymy, że uczniowie naszej szkoły będą pamiętać o życzliwości wobec innych nie tylko 21 listopada.