13 marzec

niedziela, 13 marca 2016 Anna Jasińska Aktualności samorządu

Czy wiesz jak ważne jest Twoje zdrowie?

Nie tylko fizyczne, ale i psychiczne... Właśnie po to, żeby zaznaczyć, jakie jest ważne, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zrobili gazetkę na ten temat, a dokładniej: o profilaktyce uzależnień.
Uzależnienia to bardzo szeroki temat, ale też bardzo istotny w naszym życiu. Musimy wiedzieć, jak im zapobiec, jak się zachowywać w różnych sytuacjach, wiedzieć kiedy powiedzieć "stop", "nie".
Wiele ważnych informacji na ten temat Samorząd przedstawił na gazetce w szkolnej auli.
Na czterech dużych tablicach umieszczono teksty i zdjęcia, z których możemy wiele się nauczyć o skutkach palenia tytoniu, e-papierosów, spożywania alkoholu, napojów energetycznych czy zażywania narkotyków. Po przeczytaniu wszystkich informacji na pewno nie sięgniemy po tego typu używki. Zrozumiemy, jakie to niebezpieczne dla naszego życia. Poznamy objawy, które może na początku nie są widoczne gołym okiem, ale po jakimś czasie możemy zacząć je odczuwać i wtedy bardzo często jest już za późno.
Mamy XXI wiek. Kto dziś nie posiada komputera czy telefonu? Jak łatwo można się uzależnić od tych urządzeń. Więcej na ten temat możemy się dowiedzieć z naszej gazetki. Zapraszamy!

Mamy nadzieję, że treści tam umieszczone dadzą wszystkim dużo do myślenia, i że teraz wszyscy będą bardziej dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.