12 marzec

sobota, 12 marca 2016 Anna Jasińska Aktualności samorządu

Wielki mały uśmiech

Dnia 12 marca przyjechali do nas goście z Gniezna, a byli to członkowie stowarzyszenia "Wielki Mały Uśmiech" i ich opiekunowie. Około dwudziestu dzieci w przedziale wiekowym od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej i parę osób ze szkoły gimnazjalnej.
Na początku było spotkanie z p. Piotrem Kaźmierczakiem, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoim zawodzie, a jednocześnie pasji. Wspominał także o Teatrze Polskim. Następnie przyszedł czas na trochę ruchu. Prowadzący różne zabawy p. Norbert Ogoniak zaproponował zajęcia z żonglowania kolorowymi chustami i piłeczkami. Ostatnią rozrywką było przedstawienie teatru Planeta M pt. "Pchła Szachrajka". Wszyscy z uwagą podziwiali to co dzieje się na scenie. Na końcu gorące brawa sprawiły, że na twarzach wszystkich uczestników pojawił się ogromny uśmiech.
Na sam koniec nasi goście zostali obdarowani prezentami. Od uczniów naszej szkoły dostali farbki, pędzelki, modeliny, plasteliny itp. Od Rady Rodziców paczki ze słodyczami i torby. Dodatkowo każdy opiekun dostał torbę z "prezentem niespodzianką".
Każdy w ten dzień opuszczał próg naszego gimnazjum z szerokim uśmiechem na twarzy. Dla organizatorów to był wspaniały widok - patrzeć na te wszystkie zadowolone buzie dzieci. Tym spotkaniem chcieliśmy pokazać dzieciom, że świat nie jest tylko czarno-biały, że istnieje też kolor różowy. Chcieliśmy, żeby chociaż na chwilę zapomniały o codziennych troskach, uśmiechnęły się, aby po prostu w ten dzień były naprawdę szczęśliwe. I właśnie to udało nam się osiągnąć.

Mamy nadzieję, że goście z Gniezna jeszcze nas odwiedzą!