05 październik

poniedziałek, 05 października 2015 Agnieszka Orłowska Aktualności samorządu

Wybory do Zarządu Samorządu Szkolnego

We wszystkich krajach demokratycznych wybory łączą się z wielkimi przygotowaniami. Zebranie kandydatów, kampania wyborcza, podczas której przedstawiany jest program wyborczy, a to wszystko zwieńczone zostaje wyborami, w których uczestniczą obywatele i z którymi zawsze związane są ogromne emocje. Wybory to ważna część naszego życia społecznego, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie.
Już od początku września ruszyły prace związane z wyborami do Zarządu Samorządu Szkolnego. Najpierw zebrana została komisja wyborcza, która składała się z jednego, wybranego członka z każdej klasy. Zadaniem komisji było odgórne zajmowanie się funkcjonowaniem wszystkim, co łączyło się z wyborami. To komisja musiała pozbierać podpisy pod kandydaturami do samorządu oraz przedstawić warunki i regulamin głosowania na lekcjach wychowawczych przed swoimi klasami.
Kiedy komisja uporała się ze swoimi pierwszymi zadaniami, dnia 25.09 ruszyła kampania wyborcza. Uczniowie, którzy zgłosili chęć do kandydowania, wywieszali swoje plakaty wyborcze na których przedstawiali swoje pomyły i plany na przyszły rok. Dzięki plakatom, uczniowie mogli zapoznać się ze wszystkimi pomysłami kandydatów i wybrać swoich faworytów. Kampania wyborcza zakończyła się dnia 2.10 w piątek, podczas którego odbyło się dodatkowe, specjalne przedstawienie kandydatów. Na kilku lekcjach uczniowie klas 1, 2 i 3 przerwali lekcje aby udać się na aulę gdzie kandydaci z danego rocznika przedstawiali swój plan wyborczy, ale tym razem już nie na plakatach, a po prostu mówiąc o sobie i o swoich pomysłach przed rówieśnikami.
Dnia 5.10 odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Szkolnego. Wybrani członkowie komisji wyborczej znów mieli ręce pełne roboty, ponieważ głosowanie odbywało się już od 1 lekcji. Głosowanie zostało przeprowadzone w sali informatycznej gdzie nad komputerami i uczniami, oprócz członków komisji, czuwał również pan Kordylasiński. Każda klasa przerywała lekcję na krótką chwilę aby udać się na głosowanie. Mimo tego, że były drobne problemy z komputerami wszystko udało się doskonale i już na przerwie obiadowej zostały ogłoszone wyniki.
Ogłoszenie wyników wyborów spotkało się znowu z wielkimi emocjami i aplauzem. Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli na ten rok szkolny i miejmy nadzieję, że zrobią wszystko co w ich mocy aby nikt nie pożałował swojego wyboru. Do Zarządu Samorządu Szkolnego przyjętych zostało 10 członków: 3 osoby z klas pierwszych, 3 osoby z klas drugich i 4 przedstawicieli klas 3.