01 grudzień

piątek, 01 grudnia 2017 Anna Małłek Aktualności szkoły

Z Erasmusem do Tegelviken

 

Już trzeci rok uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie uczestniczą w projekcie Small businesses in European regions – step by step programu Erasmus+. Kolejne międzynarodowe spotkanie odbyło się w dniach 12-18 listopada 2017 r. w szwedzkiej szkole Tegelviken. W projekcie zaplanowano sześć takich spotkań – to było piąte – i zgodnie z założeniami wzięło w nim udział osiem uczennic, które zdobyły najwięcej punktów za zadania…

Zobacz więcej

01 grudzień

piątek, 01 grudnia 2017 Mikołaj Sobczak kl. 7B, Ewa Trydeńska Aktualności szkoły

Andrzejki

30 listopada 2017 r. w klasie 7b odbyły się  Andrzejki. Podczas tej godziny wychowawczej największą atrakcją było przelewanie wosku przez klucz. Stygnący w wodzie wosk przybierał przedziwne kształty, bardzo trudne do zinterpretowania.
Ponadto, mogliśmy losować imiona osób z naszej klasy przebijając za pomocą szpilki kartkę w kształcie serca. Trafione imię wskazywać miało przyszłą sympatię.
Zagraliśmy w jeszcze jedną andrzejkową grę - wróżenie z butów. Chodzi w niej o to, aby swój lewy…

Zobacz więcej

30 listopad

czwartek, 30 listopada 2017 Adrianna Szczodrzyńska kl. IIIB Aktualności szkoły

Dzień śpiocha

24 listopada 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Śpiocha jako kolejny tzw. "dzień bez mundurka". Wielu uczniów przyłączyło się do zabawy przebierając się w swoje nocne kreacje – piżamy, szlafroki i kapcie. Niektórzy przynieśli ze sobą ulubione przytulanki i poduszki. W trakcie przerw uczniowie organizowali sobie w auli legowiska z koców, na których wypoczywali przed kolejnymi zajęciami. Jak się okazało, śpiochów w naszej szkole nie brakuje, zwłaszcza w listopadzie, kied…

Zobacz więcej

27 listopad

poniedziałek, 27 listopada 2017 Elżbieta Jarusz, Anna Ławniczak Aktualności szkoły

Zabawy twórcze

Zabawy twórcze i aktywizujące to najlepszy sposób przekazywania wiedzy, w końcu „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

W ramach naszych codziennych zajęć, dzieci miały możliwość zapoznania się z SUDOKU - zabawą, która  potrafi pochłonąć na całe godziny. Jest to świetna gra logiczna dla wszystkich, dla tych najmłodszych jak i dla starszych.

SUDOKU było tematem pierwszych zajęć z cyklu „Matematyka inaczej”, realizowanych przez klasy Ib i Ic. N…

Zobacz więcej

22 listopad

środa, 22 listopada 2017 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Jem zdrowo i kolorowo

Jem zdrowo i kolorowo” - pod takim hasłem uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Konwaliowej poznawali produkty zdrowe i pełnowartościowe. Uczyli się o tym, że zdrowe jedzenie może być smaczne, ciekawe i kolorowe. Sami tworzyli piramidę zdrowego żywienia, ustawiając na niej przyniesione produkty. Dowiedzieli się czym są węglowodany, białka i tłuszcze oraz jakie mają znaczenie w codziennej diecie.

Podsumowaniem tygodniowych zajęć było samodzielne przyrzą…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 156