17 październik

środa, 17 października 2018 Alicja Nobik kl. III F Aktualności szkoły

Kampania wyborcza do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Wrzesień oraz październik to niezwykle gorący czas wyborów do samorządu szkolnego. W obecnym czasie, kiedy jesteśmy już szkołą podstawową i przybyło uczniów, a co za tym idzie – kandydatów do samorządu szkolnego – chętni przygotowują i rozwieszają plakaty oraz agitują wśród wyborców.

Jedną z najważniejszych informacji oraz zasad, którymi powinni kierować się kandydaci jest pozyskanie sojuszników oraz powołanie swojego sztabu wyborczego. Spor…

Zobacz więcej

16 październik

wtorek, 16 października 2018 Małgorzta Bundyra-Warańska, Aleksandra Wojciechowska kl. IIIE Aktualności szkoły

Rzecz o mierzeniu świata…
czyli jak świętowano Dzień Edukacji Narodowej

Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniony przez ucznia dopiero w przyszłości – jakże trafnie słowa Zofii Kucówny podsumowują trudną i często niedocenianą pracę nauczyciela.

Jest jednak taki dzień, kiedy wśród każdej społeczności szko…

Zobacz więcej

04 październik

czwartek, 04 października 2018 Dyrekscj SP nr 2 Aktualności szkoły

Informacja dotycząca odbioru kart PEKA

W sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Poziomkowej 11 są do odbioru karty PEKA – dotyczy wszystkich osób, które złożyły wniosek o doładowanie we wrześniu 2018 r.

 

Zobacz więcej

01 październik

poniedziałek, 01 października 2018 Justyna Szkudlarska, Justyna Ciesielska Aktualności szkoły

Europejski dzień języków w edukacji wczesnoszkolnej

26 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2, w budynku przy ulicy Konwaliowej, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej już po raz kolejny świętowali Europejski Dzień Języków.

Głównym celem obchodów tego święta było podnoszenie  świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności  językowej  Europy, ale także rozwijanie umiejętności językowych oraz integracja zespołów międzyklasowych i umiejętność wzajemnej współpracy.

Dzień rozpoczął się od radosny…

Zobacz więcej

25 wrzesień

wtorek, 25 września 2018 Justyna Antkowiak Aktualności szkoły

Międzynarodowy Dzień Kropki - Dot day

Klasy drugie obchodziły ten dzień 17 września. Jest to wspaniała okazja pokazania, że każdy z nas ma talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Trochę kreatywności i… kropka. W tym dniu przyszliśmy ubrani w kropki, dziewczynki miały kropkowe ozdoby we włosach, a niektórzy różne kropki na twarzy. Obejrzeliśmy film animowany, stworzony na podstawie książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. Rysowaliśmy swoje kreaty…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 267