21 czerwiec

czwartek, 21 czerwca 2018 Dyrekcja SP nr 2 Aktualności szkoły

Akcja Podwórko Talentów NIVEA

Miło nam poinformować, że Urząd Gminy Suchy Las wytypował naszą szkołę do wzięcia udziału w konkursie Podwórko Talentów Nivea.

Jeśli wygramy, to część dziedzińca szkoły zostanie przebudowana na bardziej atrakcyjne miejsce dla uczniów.

Zachęcamy zatem do wsparcia tej inicjatywy, oddając głosy na naszą szkołę poprzez stronę internetową: www.podworko.nivea.pl do dnia 21 czerwca 2018 r.

Zobacz więcej

08 maj

wtorek, 08 maja 2018 Oliwia Krzesaj, kl. II F Aktualności szkoły

Spotkanie … na BLACHĘ

Dnia 27 kwietnia 2018 r. Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził perkusista – Wiesław Blacha Błaszkiewicz. Spotkanie było zorganizowane przez Gminę Suchy Las.
Wyjątkowy gość na wstępie opowiedział nam krótko o historii perkusji, na której naprawdę wspaniale gra. Przybliżył również swoją drogę do sukcesu, która wiodła przez różne prestiżowe koncerty i festiwale w Polsce oraz na świecie.

Jednak największa nauka płynąca z tego spotkania dotyczyła ciężkiego tematu uzależnień. Pan Bł…

Zobacz więcej

06 maj

niedziela, 06 maja 2018 Dorota Musiała Aktualności szkoły

XVIII Międzygminny Konkurs Matematyczny

Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie odbył się II etap XVIII Międzygminnego Konkursu Matematycznego. W I etapie, który miał miejsce w naszej szkole 1 marca, wzięło udział 25 uczniów klas siódmych. Do II etapu zakwalifikowało się ośmioro uczniów naszej szkoły.

I miejsce zajął uczeń klasy 7a Mazurkiewicz Stanisław natomiast III miejsce Tymon Boczkaja z klasy 7d.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe…

Zobacz więcej

05 maj

sobota, 05 maja 2018 Aleksandra Napierała kl. VIIA Aktualności szkoły

Mini targi edukacyjne

Co roku, po świetnie napisanych testach gimnazjalnych, uczniowie muszą podjąć trudny wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Pomysłów oraz możliwości jest mnóstwo, dlatego nie tak łatwo znaleźć swoją wymarzoną szkołę. Większość gimnazjalistów, kończąc szkołę, nie wie, czym się kierować, aby trafić na idealne liceum bądź technikum. Zadawane przez nas pytania są różne:

Czy poziom nauczania jest odpowiedni do zdolności ucznia?
Czy jest bezpośredni, łatwy dojazd do szkoły?
Czy w sz…
Zobacz więcej

01 maj

wtorek, 01 maja 2018 Aleksandra Wojciechowska kl. IIE Aktualności szkoły

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji członkowie koła teatralnego wraz z nauczycielami – panią Magdaleną Borucką i panią Justyną Rudominą przygotowali kilka niespodzianek dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie. Do organizacji Dnia Książki włączyli się także inni nauczyciele: pani Kamilla Kandulska-Gulczyńska, pani Anna Wróbel, pani Monika Jabłuszewska oraz pan Krzysztof Cylt.

Pierwszą …

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 225