15 grudzień

sobota, 15 grudnia 2018 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Stroiki

Uczniowie naszej szkoły przygotowali świąteczne stroiki na wigilijny stół dla ubogich i samotnych, którzy zgromadzą się w wigilijny wieczór w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ostatnich latach w spotkaniu tym uczestniczy ok. 1400 potrzebujących. Stroiki są małym wkładem naszych uczniów w przygotowanie tego wydarzenia i solidarności z najbardziej potrzebującymi.

Ofiarowane stroiki, oprócz dwóch, które od razu dotarły do Caritas Poznań, można zobaczyć na zdjęciach.

Zobacz więcej

11 grudzień

wtorek, 11 grudnia 2018 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Mały medyk

3 grudnia 2018 r. klasa 2a już po raz trzeci uczestniczyła w wykładach na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ramach realizacji projektu edukacyjnego Mały Medyk.

Tym razem uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat „Dobrego snu”. Wykład okazał się tym bardziej interesujący, ponieważ prelekcję prowadziły dwie uczennice w wieku 8 lat.

Dziewczynki w ciekawy sposób opowiadały jak wygląda sen osoby niewidomej, co to jest sen jednopółkulowy i ile lat już przespal…

Zobacz więcej

10 grudzień

poniedziałek, 10 grudnia 2018 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Tak, pomagam

W piątek i sobotę, 7 i 8 grudnia 2018 r, członkowie SKC wzięli udział w świątecznej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przebiegającej pod hasłem: TAK, POMAGAM!

Oprócz młodzieży z SKC do akcji przyłączyło się troje wolontariuszy z p. Moniką Jabłuszewską, wsparła nas także s. Monika.

Tym razem zbiórkę przeprowadziliśmy na terenie sklepu Biedronka przy ul. Obornickiej 117.

Zobacz więcej

07 grudzień

piątek, 07 grudnia 2018 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

5 grudnia – Światowy Dzień Wolontariusza

Wolontariusze SKC spotkali się tego dnia w domu parafialnym przy kościele w Suchym Lesie. Ponieważ jest to okres przedświąteczny były i życzenia i drobne upominki. Nie zabrakło słodkości oraz śmiechu i rozmów przy zastawionym stole. Wolontariuszom towarzyszyła s. Monika i gospodarz miejsca – Ks. Proboszcz, noszący zaszczytne miano Przyjaciela SKC.

Szkoda, że nie wszyscy członkowie Koła mogli w tym spotkaniu uczestniczyć.

Jan Paweł II do wolontariuszy:

Zobacz więcej

06 grudzień

czwartek, 06 grudnia 2018 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Mikołaje

Również w tym roku przed Mikołajkami członkowie SKC rozprowadzali przy kościele w Suchym Lesie czekoladowe mikołaje zawierające opis, kim był ten tak bardzo lubiany Święty.

Uzyskany dochód zasilił Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii i Uzależnień w Wierzenicy.

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 296