22 październik

niedziela, 22 października 2017 Małgorzata Bundyra-Warańska Aktualności szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej – zwany popularnie Dniem Nauczyciela – przypadł w sobotę, dlatego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie – świętowano dopiero w poniedziałek – 15 października.

Kiedy cała społeczność szkolna zebrała się w auli – odśpiewano hymn Polski. Niektórym nauczycielom aż łza wzruszenia zakręciła się w oku, kiedy usłyszeli takie cudowne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego – szczególnie w wykonaniu czwartoklasistów.

Dyre…

Zobacz więcej

18 październik

środa, 18 października 2017 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Papieska kremówka

W niedzielę 8 października 2017 r. obchodziliśmy XVII Dzień Papieski przebiegający pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją.
Podobnie, jak w latach ubiegłych Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozprowadzało "papieskie kremówki". W tym roku można je było nabyć w sklepiku szkolnym, przed kościołem w Suchym Lesie oraz w Urzędzie Gminy. Dzięki zaangażowaniu członków SKC rozprowadzono 1120 kremówek.

Tegoroczny dochód przeznaczony został na dofinansowanie operacji dla 5. letniego Bartka …

Zobacz więcej

18 październik

środa, 18 października 2017 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

"Kup Pan szczotkę"

W dniach od 2 do 12 października 2017 r. na terenie szkoły przeprowadzona została zbiórka nowych szczoteczek i past do zębów. Koordynatorem akcji była pani Anna Ławniczak. Zebrane artykuły przekazane zostały poprzez poznańską Fundację Redemptoris Missio dzieciom mieszkającym w Kamerunie.

Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Zobacz więcej

13 październik

piątek, 13 października 2017 Martyna Gwiazda Aktualności szkoły

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie, jak co roku, do startu w wyborach zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów. Każdy z kandydatów na kilka dni przed wyborami przygotował własną kampanię wyborczą. Uczniowie starający się o miejsce w samorządzie zaprezentowali plakaty, zachęcające do głosowania właśnie na nich, przedstawiali na nich swoje i…

Zobacz więcej

13 październik

piątek, 13 października 2017 Katarzyna Pietrucha Aktualności szkoły

Dzień Chłopaka

Dzień 30 września w szkole obchodzony jest jako Dzień Chłopaka. Z tej okazji koleżanki przygotowują dla swoich klasowych kolegów konkursy i zabawy. Dziewczynki pieką również ciasta i obdarowują chłopców drobnymi upominkami. Taka zabawa jest świetną okazją do integracji zespołu klasowego.

W klasie 4c dziewczynki z pomocą wychowawczyni i kolegów z klas gimnazjalnych przygotowały tor sprawnościowy składający się z kilku konkurencji: kolorowania i wycinania, rozwiązywania zagadki, o…

Zobacz więcej

Informacje: 1 - 5 z 143