14 listopad

czwartek, 14 listopada 2019 Daria Dziennik, Marta Nosal Aktualności szkoły

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchym Lesie uroczyście obchodziła 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali  w ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju.

11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie klas 1-3 także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali więc podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Takie przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów z blisko 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą.

Święto Odzyskania Niepodległości to ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakami.