24 październik

poniedziałek, 24 października 2016 Weronika Kaczor kl. IID, Jędrzej Sypniewski kl. IID Aktualności szkoły

Złote Gąbki ... rozdano

Dnia 14 października.2016 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to szczególne święto, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów i ich rodziców, a także wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu obchodzimy rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, co miało miejsce w 1773 r. na wniosek króla Augusta Poniatowskiego. Celem tej reformy był jak największy rozwój szkolnictwa i wzrost poziomu wykształcenia.

Na wstępie uroczystości pan dyrektor Jarosław Krajewski – po powitaniu całej społeczności szkolnej, a także gości – przybliżył nam historię oraz znaczenie Dnia Edukacji Narodowej. Kiedy w całej szkole wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

W końcu nadszedł czas na bardzo wyczekiwany moment – wręczenia Złotych Gąbek. Uczniowie wszystkich klas głosowali na poszczególnych nauczycieli w różnych kategoriach. Wyniki głosowania zostały ogłoszone podczas uroczystości przez rozpoznawalne polskie gwiazdy, w które wcielili się gimnazjaliści. Gromkimi brawami witaliśmy Jurka Owsiaka, Roberta Lewandowskiego, Margaret, Edytę Górniak, Ewę Chodakowską czy Rambo.

Złotą Gąbkę w dziedzinie LUBI ZASKAKIWAĆ otrzymała pani Dorota Baehr;
ŻARTUJE NA LEKCJI – pan Grzegorz Huszał;
NAJCIEKAWSZE LEKCJE – pani Małgorzata Antas;
NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCY NAUCZYCIEL – pani Hanna Chmielewska;
DZIAŁACZ SZKOLNY – pani Agnieszka Orłowska;
NAJBARDZIEJ SPRAWIEDLIWY NAUCZYCIEL – pani Teresa Krajewska;
LUBI PORZĄDEK – pan dyrektor Jarosław Krajewski;
SIŁA SPOKOJU – panie Ewa Miler i Anna Floch;
NAJBARDZIEJ UŚMIECHNIĘTY NAUCZYCIEL - pani Violetta Pilarczyk;
NAJBARDZIEJ LUBIANY NAUCZYCIEL – pan Marek Ogórkiewicz.
Przyznano jeszcze SUPER GĄBKĘ, którą w tym roku otrzymała – pani Ewa Dubaniewicz. Wszystkim innym, nienominowanym nauczycielom zostały wręczone wyróżnienia w postaci kwiatów.

Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole to szczęśliwy dzień. Mamy szansę spojrzeć na swoich nauczycieli z innej strony. Docenić ich trud, dostrzec z jaką pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Aż żal, że nie wszystkim mogą być przyznane Złote Gąbki.

Naszym pedagogom życzymy tego dnia satysfakcji z wykonywanego zawodu i pogody ducha.