08 listopad

wtorek, 08 listopada 2016 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Przedświąteczne inicjatywy SKC

Szkolne Koło Caritas kolejny już raz odpowiada na zaproszenie i włącza się w akcję Serce dla Lwowa. Do 22 listopada 2016 r. w sali 042 wystawione będą kartony, do których można składać: trwałą żywność, artykuły higieniczne i opatrunkowe, środki czystości, przybory szkolne oraz nowe bądź używane książki dla dzieci, gry, zabawki, pluszaki i płyty z bajkami. Dary trafią do polskich rodzin mieszkających w okolicach Lwowa. Akcji patronuje Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Do końca listopada zbieramy także własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Poznańskiej zostaną one przekazane rodzinom poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi we Włoszech.

Również do końca listopada można przynosić do sali 042 świąteczne stroiki - tego roku w kolorze niebieskim lub srebrnym. Będą one przyozdabiać stoły na wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych, organizowanej przez Caritas na Poznańskich Targach.

W grudniu przy kościele w Suchym Lesie młodzież z SKC będzie rozprowadzała czekoladowe figurki przedstawiające św. Mikołaja bp. Uzyskane środki wspomogą Dom Dziecka w Lesznie oraz zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Również w grudniu zapraszamy do upieczenia ciasteczek, pierników, babeczek i placków – za pośrednictwem parafii trafią one na wigilijny stół na MTP oraz ubogacą spotkanie starszych i chorych organizowane przy kościele w Suchym Lesie.

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem członkowie SKC przygotują świąteczną paczkę dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Suchym Lesie i ubogiej rodziny ze Złotnik.

Uwaga!
Akcja Tytka przeniesiona została na okres przed Wielkanocą

POMÓŻ I TY!

Maria Krasnosielska, opiekun SKC