23 listopad

środa, 23 listopada 2016 Jan Czarnecki, kl. IIIB Aktualności szkoły

Wolontariat: Pokonajmy nowotwory krwi wspólnie z fundacją DKMS

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie włączyło się w akcję fundacji DKMS na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Działanie tej organizacji ma na celu niesienie pomocy osobom chorym na nowotwory krwi.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego: Paweł Kostka oraz Wioletta Miernicka przeprowadzą akcję rejestrowania potencjalnych dawców komórek macierzystych, która odbędzie się w dniach od 5.12.2016 r. do 8.12.2016 r. 

Do przeprowadzenia akcji potrzebujemy jednak przede wszystkim Was, uczniów i pracowników naszego gimnazjum, a także rodziców.

Uczniowie:

Młody człowiek przed ukończeniem 18 roku życia nie może zostać dawcą. Jednak nie oznacza to, że ja oraz Wy nie możemy pomagać. Możemy! Zachęcam każdego ucznia to zgłoszenia się na wolontariat zgodnie z mottem fundacji:

Pokonajmy nowotwory krwi!

W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zgłosić się do mnie, poprzez portal Facebook lub po prostu w szkole. Pomogę w zgłoszeniu się na wolontariat oraz udzielę odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania.

Dorośli:

Osoby zdrowe, w wieku od 18 do 55 lat mogą zostać potencjalnymi dawcami. Właśnie dlatego chciałbym zachęcić wszystkich nauczycieli, pozostałych pracowników naszej szkoły oraz rodziców uczniów.
To nic nie kosztuje. Dając niewiele z siebie, są Państwo w stanie dać wszystko komuś potrzebującemu.

Wystarczy przyjść na akcję, przeprowadzić rozmowę z osobą rejestrującą, pobrać wymaz i wypełnić formularz.

Na Facebooku można znaleźć wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/383958701994542/

O wszystkich procedurach związanych z akcją można przeczytać na stronie internetowej DKMS Polska:
https://www.dkms.pl/pl

Dziękuję z góry wszystkim chętnym skorym do pomocy! Mam nadzieję, że przyłączycie się do realizacji tego szlachetnego celu. Czekam na Wasze zgłoszenia.